Avaleht

Retk arhitekt Andri Ksenofontoviga Jurmalasse ja Riiga

25.01.2020 - 10:44
Vabandame, kohad on täis
Laupäeval, 25. jaanuaril 2020

25. jaanuaril sõidame Riiga ja selle kuurort-satelliitlinna Jūrmalasse. Täpsemalt väljendades, Jūrmala on Riia kuurortide kobar: Ķemeri, Jaunķemeri, Sloka, Kauguri, Vaivari, Asari, Melluži, Pumpuri, Jaundubulti, Dubulti, Majori, Dzintari, Bulduri ja Lielupe. Ei oskagi lubada, kas jõuame neist igaühega tutvuda. Riia oli 19. ja 20. sajandi vahetusel Venemaa suurim viljasadam ja linn kasvas jõudsalt igas suunas, mitte ainult Jūrmala suunas. Rahvusvaheliselt kõige tuntum Riia satelliitlinn on Mežaparks Riiast põhjas, sest see on ainus asula kolme Balti vabariigi peale kokku, mida tuntakse kui ajaloolist aedlinna. 

Ilma igasuguse upsakuseta, maailma esimene faktiliselt valmis ehitatud aedlinn on tegelikult siiski Tallinna Kopli tööstusasula, millest ei ole teadlik maailm ja mida ei teadvuste endale ka Eesti kunstiajaloolased. Muretseda pole selle pärast vaja, see seik Mežaparksi väärtust ei pisenda. Aga sellest kõigest bussis ja mikrofoniga.  

Soovijatel võimalus külastada lisatasu eest Jurmalas kuulsat Livu veeparki. (Hinnad täiskasvanu 22.50, pensionär ja õpilane 20.50, lapsed 6a- 14a 17.00, lapsed kuni 5a 8.00)

Koostöös Loodussõprade seltsiga toimuvat retke juhib ja aedlinnadest räägib arhitekt Andri Ksenofontov.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest kell 7 ja tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind täiskasvanutele sh tudengitele ja pensionäridele 30 eurot, õpilastele 20 eurot. 

Registreerimine e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297, Jaan Riis. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Palume lisada oma kontakttelefon. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Foto: Vikipeedia
Foto: Livu Akvaparks

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.