Avaleht

Retk Andres Adamsoniga Peterburi, Ermitaaži ja Mihhailovski teatrisse Verdi „Traviatat“ vaatama

29.03.2019 - 06:15 - 31.03.2019 - 22:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
29.-31. märtsil 2019

Kui Vene võimu alla langemine eestlastele kolmesaja aasta eest üldse midagi head kaasa tõi, siis oli selleks impeeriumi uue pealinna, maailmalinna Peterburi lähedus. See käivitas majandusliku ja kultuuriarengu, tänu millele oleme täna need, kes oleme. Peterburi oli veel pisut enam kui sajandi eest Tallinna järel ja Tartu ees suuruselt teine eesti linn maailmas, kõrgema hariduse ja karjäärivõimaluste seisukohast aga lausa esimene. Kas näiteks teate, et kõigile tuntud metallskulptuurid kunagisel Singeri ärihoonel (hilisem Dom Knigi) ja Jelissejevi kaubamajal Nevski prospektil on loonud Amandus Adamson?

Esimesel päeval, 29. märtsil alustame oma reisi Tallinnast Rahvusraamatukogu eest kell 6.15. Bussis alustame üsna pea meie reisisihiga seonduvate lugudega. Pärast piiriületust jätkame teed otse Peterburi suunas. Lõunatame Peterhofis, õhtupoolikul jõuame südalinna, kus teeme pärast pikka sõitu jalutuskäigu olulisemate vaatamisväärsuste juurde Nevski prospektil ja selle vahetus naabruses. Muuhulgas vaatame Kaasani katedraali, Palee- ja Senati väljakut, Vaskratsanikku, linna peakirikut Isaaki katedraali, Aleksander III kummalist monumenti, mitmeid paleesid, sildu jm, millest nii mõnelgi on seoseid Eesti või eestlastega.

Teisel päeval viib buss meid alustuseks Vassili saarele, kus elasid, õppisid ja töötasid paljud eesti kunstnikud, muusikud, teadlased, lihtsalt impeeriumi pealinna õnne või elatist otsima tulnud.

Vaatame Ülikooli kaldapealsel ja Strelkal linna panoraami, seejärel külastame Peeter-Pauli kindlust selle katedraaliga, milles on Romanovite hauad. Pärast Aurorast möödumist toimetab buss meid Aleksander II tapmiskohale püstitatud Kristuse Ülestõusmise või laiemalt Verekirikuna (Spas na Krovi) tuntud muuseum-pühakotta.

Seejärel veedame mõned tunnid Ermitaažis ning õhtul läheme maailmakuulsasse Mihhailovski teatrisse Verdi ooperit „Traviata“ vaatama.

Kolmandal päeval teeme enne ärasõitu veel „vigade paranduse“ ehk vaatame seda, mida esimesel-teisel päeval ei jõudnud. Seejärel külastame laevastikubaasi Kroonlinna selle „nulli“, Merekiriku ja Lydia Koidula kodumajaga. Tagasi mandril, käime ära ka Oranienbaumis, vürst Menšikovi suvepalees.

Edasi algab kojusõit, kindlasti vahepeatustega. Tallinna loodame tagasi jõuda kella 22 paiku.

Retke juhib ja maailmalinna Peterburi ning selle seoseid eestlastega tutvustab ajaloolane Andres Adamson.

Sõidu hind 225 eurot. Lisandub Venemaa viisa ja reisikindlustus. Hind sisaldab ooperipiletit, muuseumipileteid (sh Ermitaaž), ööbimist koos hommikusöökidega hotellis Fontanka, reedel lõunat ja õhtusööki ning tagasiteel (pühapäeval) õhtusööki Eestis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest reedel kell 6.15, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 22.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297 (Jaan Riis). Vajalik täpne nimeline registreerimine koos kontakttelefoni numbriga. Kui viisat ei ole, on vajalik pass, mis kehtib peale retke toimumist veel vähemalt 6 kuud. Viisade vormistamiseks võtame ühendust. Saadame registreerunutele kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Foto: (CC) Jacqueline Macou / Pixabay

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.