Avaleht

Retk Aleksei Turovskiga Soome Ähtäri loomaaeda hiidpandasid vaatama

01.05.2023 - 04:45

Esmaspäeval  01.mail 2023

 
Vabandame, kohad on täis 
 
Sõidame esmaspäeval 01.mail koolivaheaja viimasel päeval Ähtäri loomaaeda kolmandat ja sel hooajal viimast korda hiidpandasid vaatama.
 
 Lähikuudel toimuvad arutelud ja praegu me veel ei tea kauaks nad Soome jäävad. 
 

Ähtäri väikelinn on kuulus sest  viis aastat tagasi jõudsid meie põhjanaabrite juurde kaks hiidpandat. Nii sai Soomest lähim riik meile, kus saab neid näha. Hiidpandad Lumi ja Pyry saabusid Hiinast.
Ähtäri asub Helsingist umbes 330 kilomeetri kaugusel põhjas.
Pandade koduks saanud loomaed avati 1973. aastal ning praegu elab seal 60 hektaril üle 300 looma 50 liigist. Asukate aedikud on tehtud võimalikult looduslikuks, et pakkuda loomadele parimaid elamistingimusi.

Lisaks hiidpandadele saab näha punapandasid, ahmasid, karusid, hunte, ilveseid ,põhjapõtru ja teisi uhkeid loomi.
 

Panda-retke juhendab kõikide loomade suursaadik Aleksei Turovski.

 

 ID kaart või pass  kindlasti kaasa!

Buss sadamasse väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest varahommikul kell 4.45. Helsingisse sõidame Eckerö Line´i laevaga. Tagasi Tallinnasse  jõuame peale keskööd kell 00.10.

 

 

Sõidu hind täiskasvanutele 130 eurot sisaldab laeva- ja bussisõidu, loomaaia ja pandamaja külastuse. Lapsed kuni 12 aastat - hind 110 eurot.

Hommiku ja õhtusööki  saab osta laeva kohvikust. Teel Ähtärisse ja tagasi teeme peatused ABC tanklates.

 

Vajalik täpne registreerimine: ees- ja perekonnanimi, isikukood, telefon. Peale registreerimist saadame kinnituse ja arve.

 
 
 
Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks. Palume kindlasti märkida, kas soovite  õhtusöögiga või ilma. Saadame kinnituse ja arve.
 
Arved tuleb tasuda tähtajaks.
 
 
Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.