Avaleht

Retk aiakujundaja Evely Ustavi raamatu „Lilleniidu rajamine koduaeda“ esitlusele Turbas asuvasse Motorspordi muuseumi MoMu

28.07.2023 - 13:00

Reede 28.juuli 2023

Reedel, 28. juuli pärastlõunal pakume aia- ja ka motospordihuvilistele mitut elamust korraga. Turbasse, kunagise Ellamaa elektrijaama (aadress Turba, Tööstuse tn 3) rajatud muuseumi sõidame seepärast, et seal saab ühendada mitu meeldivat  asja. Kunagise elektrijaam avamisest möödub tänavu 100 aastat. 2007. aastast on MTÜ Eesti Motospordi Ajalugu sellesse hoonesse rajanud  Motospordi muuseumi MOMU.
Aiakujundaja Evely Ustavilt tellisid nad hoone õue aia, mis aitaks meenutada kunagist kuulsat Pirita-Kose- Kloostrimetsa ringrada. Mõte sai teoks ja aed avati 2021. aasta suvel. Pilte vaadake: momu.ee/momu-aed/

Kõik aiahuvilised ei ole sinna veel kindlasti sattunud ja nii otsustasid Evely Ustav ja kirjastus Hea Lugu korraldada just seal raamatu „Lilleniidu rajamine koduaeda“ esitluse.

Esitlus algab kell 14.00, enne jõuavad soovijad tutvuda muuseumiga või olla sealses kohvikus. Koduaeda lilleniidu rajamine võimaldab meil koos loodusega looja olla. See teema on praegu nii menukas, et tegelikult esitleme juba raamatu II trükki, kuhu autor lisas  peatüki lilleniidu soovijatelt tulnud küsimustele vastates. Kõike lilleniiiduga seonduvat saate küsida ka esitlusel. Esitlusel saab osta raamatu „Lilleniidu rajamine koduaeda“ 15 euro eest. Pärast seda, kui soovijad on autorilt oma raamatusse autogrammi saanud, tutvustab Evely Ustav  MoMu aeda.

MoMu sulgeb uksed kl 16.00. Siis sõidame Evely Ustavi juhatusel uurima, kui palju on looduslikul lilleniidul veel õitsejaid ja ehk saame sealt juba natuke seemneid koguda.

Lilleniidu-retke juhivad toimetaja Meeli Müüripeal kirjastusest Hea Lugu ja Evely Ustav.

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 13.00 Tagasi Tallinnas kell 19.00

Sõidu hind koos muuseumipiletiga 35 eurot, kooliõpilased 25 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse.

 

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.