Avaleht

Retk „Kuldne sügis Lõhaveres ja Siguldas ehk Lembitu ja Kaupo jälgedes“

20.10.2019 - 07:30 - 22:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 20. oktoobril 2019

Kuldne oktoober ja lehesadu muudavad maastikud Siguldas, mida nimetatakse ka Läti Šveitsiks, erakordselt maaliliseks. See ongi põhjuseks, miks võtame koos ajaloolase Ain Mäesaluga ette pika retke muistsete eestlaste ja liivlaste tähtsaimate kuningate Lembitu ja Kaupo jälgedes.

Retkel külastame Lembitu linnust Lõhaveres, Kaupo linnuseid Turaidas ja Cubbeseles ning Kaupo hauda Krimuldas.

Bussis räägime, milliseid lugusid pajatatakse kirjalikes allikates Lembitu ja Kaupo tegudest ja võitlustest. Kuidas on neid tõlgendanud ajaloolased, kirjanikud ja näitekirjanikud? Kas Lembitu oli röövlisalga pealik või kroonimata eestlaste kuningas? Kas Kaupo oli liivlaste reetur või päästja?

Tagasi tuleme Ikla ja Orajõe kaudu.

Retke Gauja rahvuspargi kaunitel maastikel juhib ja sealseid meiegi muistse ajalooga seotud paiku tutvustab ajaloolane Ain Mäesalu.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 7.30, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Lisatasu eest võimalus soovijatel külastada Turaida muuseumi.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Sigulda. Foto: (CC) Mohamed Akeel / Pexels.com

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.