Avaleht

Retk „Kaks kohviringi ümber Soomaa“

24.03.2018 - 09:00 - 19:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 24. märtsil 2018

Sel laupäeval toimub Rohelise Jõemaa Koostöökogu piirkonnas tegutsevate ettevõtjate ja seltside kohvikutepäev „Kaks kohviringi ümber Soomaa“.

Teeme meiegi ühe ringi. Külastame Alpakafarmi Ares, kus tutvume farmiga, sel päeval avatakse seal ka uus alpakatoodete pood. Alpakafarmi tutvustab Kaja Varmison.

Järgmisena käime Tori kirikus, rahvamajas ja muuseumis. Teejuhiks on Argo Juske.

Põnka Puhketalus saab näha Iiri päritolu kõige väiksemaid lihaveiseid ehk dextereid ja teisi koduloomi. Turismitalu tutvustab Raivo Olesk.

Piesta Kuusikaru talus on avatud õunateemaline kohvik tänapäevases tootmistalus. Talu osteti päriseks 150 aastat tagasi, taastamistöödega tehti algust 2014. aastal. Uue ajastu esimene talutoode oli maheõuntest pressitud mahl, nüüdseks on lisandunud õunaäädikas, vürtsikas õunajook ja õunastroop ning tooteportfelli arendamine jätkub. Toimub õunatoodete degusteerimine. Piesta õunamaja pop-up kohvikus lööb kohvikutepäeval kaasa ka Allikukivi veinimõis Tihemetsast oma põnevate käsitööveinidega. Talu tutvustab Külli Eller.

Soomaa ring lõpeb Võidula mõisas, kus kunagi tegutses ka klaasivabrik. Säilinud on häärber, kus praegu tegutsevad raamatukogu, rahvamaja ning külaselts. Mõisa tutvustab Lea Toom.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas 19.30.

Sõidu hind täiskasvanutele koos ekskursioonidega 20 eurot, õpilastele 10 eurot, lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Alpakad vaatavad ringi uues alpakatoodete poes. Foto: Alpakafarm


Dexterid ja lambad Põnka puhketalus. Foto: Põnka Puhketalu

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.