Avaleht

Retk „Anna Zigure ja Läti 100“ õhtule Palmses

05.04.2019 - 17:00 - 22:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel, 5. aprillil 2019

Reedel toimub Palmse Park hotellis Anne Kurepalu eestvedamisel hooaja viimane kaminaõhtu.

Külalisteks on Läti kirjanik, tõlk ja diplomaat Anna Zigure ning tema abikaasa, Soome ajakirjanik Jukka Rislakki.

Anna sündis 1948. aastal. Koolis õppis Riias. Lõpetas 1972. aastal Tartu Ülikooli soome-ugri filoloogia erialal. Tema õpingute ajal Tartus oli ta vist ainus või igal juhul üks väga väheseid lätlasi ülikoolis ja ajaloo-keeleteaduskonna üliõpilastele oli ta tuntud kui Läti Anna. Pärast ülikoooli lõpetamist töötas Anna Riias korrektorina ja oli kümmekond aastat Läti Kirjanike liidu juhatuses. Ta on tõlkinud kirjandust soome, eesti ja ungari keelest läti keelde.

Anna vanaisa, kuulsa luuletaja Edvarts Virza looming oli nõukogude Lätis keelatud isamaalisuse pärast, vanaema Elsa küüditati 25 aastaks Siberisse.

Pärast Läti taasiseseisvumist määrati Anna suursaadikuks Eestisse ja Soome. Helsingis jõudis Anna saada koguni diplomaatilise korpuse vanemaks. Kuna sel ajal esitati palju küsimusi Baltimaade kohta, kirjutas ta raamatu „Ja siiski nii lähedal...”, milles jutustab oma õpingutest ja elu-olust nõukogude ajal. Eesti keeles ilmus raamat 1999. aastal. 2001. aastal ilmus Loomingu Raamatukogu sarjas tema raamat „Läti maa ja taevas” - väga poeetiline kirjeldus Läti ajaloost, kultuurist ja loodusest, mida soovitaks lugeda igaühel, et paremini tundma õppida oma lõunanaabreid ja saatusekaaslasi.

1993. aastal abiellus Anna Jukka Rislakkiga. Jukkalt on eesti keeles ilmunud raamat „Vorkuta“ ja mitmeid artikleid 2011-2012 Eesti Ekspressis.

Õhtu jooksul räägivad mõlemad eesti keeles oma Lätist.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest reedel kell 17, tagasi Tallinnas 22.30.

Sõidu hind koos tervitusjoogi ja piduliku õhtusöögiga täiskasvanutele 25 eurot, õpilastele 20 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi 16 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.