Avaleht

Retk Üitsainus Mulgimaa – sääl on hää elada!

05.09.2021 - 08:30

Pühapäev 05.09.2021

Vabandame, kohad on täis

 

Rändame kultuuriajaloolase Heiki Pärdiga Karksi ja Halliste kihelkondade kaunitel maastikel ning õpime tundma kunagi linakasvatusega jõukaks saanud piirkonna kaunist loodust ja rikast kultuurilugu. Meid ootavad Karksi Ordulinnuse varemed, kirik, Halliste kirik ning väikelinnad Karksi-Nuia, Soome-Ugri Kultuuripealinn 2021 Abja-Paluoja ja Mõisaküla, kus käime muuseumis ja kirikus ning sõidame dresiiniga. Mõisaküla tutvustab ja dresiinisõitu korraldab Anu Laarman. Lõunat sööme Abja-Paluojas Mulgikõrtsi. Lõunasöögiks on mulgikapsas keedukartuli ja praelihaga, magustoiduks kamaunistus, vesi ja kohv. Lisaks ajaloolistele huviväärsustele külastame Pajumäe Talu, kus degusteerime erinevaid mahepiimatooteid ning kaasa saab osta lepatriinujuustu, jogurteid, kohupiima ja võid. Tagasitee kulgeb peatustega Kilingi-Nõmme, Sindi, Tori, Vändra ja Järvakandi kaudu. Looduse ja arhitektuuriretke juhib Heiki Pärdi.

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30 . Tagasi Tallinnas kell 21.30

Sõidu hind  koos lõunasöögi, degusteermise, muuseumipileti ja dresiini sõiduga 40 eurot, kooliõpilastele 25 eurot Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

 

Vajalik täpne nimeline registreerimine, palun lisada telefoninumbri, saadame kinnituse ja arve. Info telefonil 5647 6297 Jaan Riis. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

 

Bussisõidul kanname maske.

 

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui retkel ohutusreegleid ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.