Avaleht

Rännak rõõmu allikale – Volmarisse ning Anu Raua juurde Jaan Tammsalu ja Robert Jürjendali kuulama

03.02.2018 - 09:00 - 23:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 3. veebruaril 2018

Eesti 100, Läti 100, Valmiera 735. Laupäeval sõidame Mulgimaale ja Vidzemesse. Õhtul oleme akadeemik Anu Raua juures Viljandi lähedal Heimtalis ja päeval käime Viljandi sõpruslinnas Valmieras (Volmaris), kus päeval toimub Valmiermuizas vastlaeelne laat „Gardu Muti“. Sõidame läbi Pärnu. Mazsalacas (Väike-Salatsis) vaatame kauneid liivakivikaljusid Salatsi jõe kallastel ning edasi sõidame Valmierasse. Tee äärde jääb Burtnieki (Asti) järv. Pärast laata käime Valmieras ja imetleme Koiva jõe kõrgeid kaldaid.

Heimtalisse tuleme läbi Ruijena (Ruhja) ja Mulgimaa. Külastame Heimtali muuseumi, kus kohtume Anu Rauaga ning vaatame tema uut vaipa „Isamaastikud“. Seal toimub ka kontsert „Rännak rõõmu allikale“, kus Tallinna praost Jaan Tammsalu esitab oma mõtteid ja mõtisklusi koos kitarrivirtuoos Robert Jürjendali minimalistlike ning sugestiivsete helimaastikega.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 23.

Sõidu hind koos muuseumipileti ja kultuuriprogrammiga 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume nimeliselt registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab KIK


 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.