Avaleht

Põlised pühapaigad – Ahto Kaasiku, Asko Künnapi, Sulev Olli ja Aruküla meeste õhtu

18.04.2016 - 20:32 - 20:33

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 18. aprillil kell 18

Esitleme hiite uurija Ahto Kaasiku uut raamatut „Põlised pühapaigad. Oleme hiierahvas“ ning vaatame lühifilme "Eesti looduslikud pühapaigad", mis valmisid eelmisel kevadel Vesilinnu stuudios. Kuues viieminutilises filmis kõnelevad pühadest paikadest Kristiina Ehin, Tõnis Mägi, Gerd Kanter, Mari-Liis Lill, Tanel Ots ja Sonny Aswani.

"Põlised pühapaigad. Oleme hiierahvas“ on ülevaatlik laiale lugejaskonnale mõeldud värvitrükis Eesti looduslikest pühapaikadest. Raamat kõneleb samavõrra põlistest pühapaikadest ja meist endist - Euroopa kontekstis haruldasest ja erilisest hiierahvast. Raamatust selgub, et Eestis on loodust kaitstud ilmselt sama kaua, kui vana on meie inimasustus. Hiied on ühtaegu loodusreservaadid ning kombetalituste paigad.

Arutleme pühapaikade tähenduse üle. Vestlusringis osalevad Ahto Kaasik Tartu Ülikoolist, kirjanik Asko Künnap ja ajakirjanik Sulev Oll Tallinna Ülikoolist.

Laulavad Aruküla mehed ansamblist Lüü-Türr, kohale tuleb seitse meest. Lüü-Türr on öösorri üks paljudest rahvapärastest nimedest.

Kohapeal saab soodsalt osta raamatut „Põlised pühapaigad“ (väljaandja kirjastus Pegasus).

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Vaata otseülekannet (algab esmaspäeval kell 18) www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo: www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Raamatu kaanelt vaatab vastu Eesti mitteametlik ja Urvaste valla ametlik vapipuu Tamme-Lauri tamm, mille jäädvustas igavikulise tähistaeva taustal Martin Mark.

 

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.