Avaleht

Looduse Omnibuss Tallinn Taastuvenergia retk Arukülla, Jumindale ja Seidlasse

06.10.2013 - 09:30 - 19:00

Pühapäev 06.10.2013

Külastame Arukülas paiknevat maja, mis saab osa oma energiavarustusest 10 kW ja 1 kW väiketuulikutest. Peremees plaanib meie ajaks üles saada ka tarbevee soojendamise jaoks päikesepaneelid. Kuna seadmete omanik on ühtlasi ka tuulikuid ja päikesepaneele müüva Bakeri OÜ asjamees, siis võib küsida ka palju detailseid ja tehnilisi küsimusi.

Jumindal saab näha Eesti ühte esimest päikeselektrijaama. Tegu on 10kW netovõimsusega mikrojaamaga, mis on paigaldatud Kredex-i toetuse abil olemasolevale hoonele. Jaamal täitus augustis 1. tegevusaasta ja on võimalik uurida sellise paigalduse reealse tootlikuse kohta ning mida see tähendab majapidamisele elektritarbimise seisukohalt.

Seidla tuuleveski pärineb 18. sajandist ning on Eestis ainuke Hollandi tüüpi tuuleveski, mis on restaureeritud ning jahvatab taas tuule jõul vilja. 2009. aasta oktoobris lõpetati restaureerimistööd ning tuulik avati töötava muuseumina külastajatele. Sellel kevade paigaldas MTÜ asutaja Hannu Lamp Veski talu küünile ka päikesepaneelid, mis võimaldavad veskis vilja jahvatada ka tuulevaikse ilmaga.

Lisainfo: www.seidlatuulik.ee, www.facebook.com/Seidlatuuleveski

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9.30, tagasi Tallinnas  kell 19.

Sõidu hind koos korraliku lõunasöögiga Seidlas (sh. tudengid ja pensionärid) 20 EUR.

Õpilastele 12 EUR. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta

 Info ja registreerimine 56476297, retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

 

 

 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.