Avaleht

Looduse Omnibuss 15. Retk „Pühapäev Eesti Rahva Muuseumis“

27.11.2016 - 09:00 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 27. novembril 2016

Veedame kauni pühapäeva uues ja uhkes Eesti Rahva Muuseumis, kus Eesti Looduskaitse Selts novembri alguses tähistas oma 50. juubelit. Huvi muuseumi vastu oli suur.

Nüüd sõidame ERMi Looduse Omnibussi sünnipäevaretkele. Tutvume muuseumiga põhjalikult.

Vaatame giidide juhendamisel näitusi „Kohtumised“, „Uurali kaja“ ja maalinäitust „Rahvusromantiline vägi“, mille kujundajateks on Mari Kurismaa ja seltsi auliige Tiit Pääsuke.

Osaleme kell 12 „Pärastlõunasel Pärimustantsul“, kus astuvad üles „Upsijad“ ning Väägvere külakapell.

Meie päevakava sai täiendust. Kell 13 algab ERMi konverentsisaalis kohtumine kirjaniku ja semiootiku Valdur Mikitaga, esitleme tema äsjailmunud raamatut „Metsik lingvistika“ - regilaulust, keelemaastikest ja maagilisest sõnast, kartulitest, kärbestest, kirjamärkidest ja lõunaeesti folkloorist. Kõigest sellest, mis on keeles metsik ja unenäoline.

Muuseumis avatud kohvik.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind Tallinnast koos muuseumipileti, -ekskursioonide ja -programmiga 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Kell 12 saavad meiega ühineda ka tartlased. Kohtume ja registreerime fuajees. Hind Tartust koos ekskursioonide ja kohtumisega 12 ja 8 eurot.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee. Palun märkige, kas olete osalemas Tartust või Tallinnast.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia klientidele soodustus muuseumiretkel ei laiene

Eesti Rahva Muuseum. Foto: Kaido Einama

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.