Avaleht

Linnulauluhommikud Tallinnas 2011

13.05.2011 - 06:30 - 07:30

Eesti arvukaim laululind metsvint peab laulva metsavahi ametit ka igas
linnapuistus.
Foto: Arne Ader.

Looduse Omnibuss, Eesti Ornitoloogiaühing, Loodusring, Looduskalender,Tallinna Linnuklubi, Tallinna Keskkonnaamet, Eestimaa Rohelised, Eestimaa Looduse Fond, MÜ Fotokeskkond, ITrotid, Gaviafilm, Reisijutud.com, Regio ja Viru Folk kutsuvad:

Esmaspäevast, 9. maist - reede, 13. maini 2011 Linnulauluhommikud Tallinnas.

Kutsume kõiki loodushuvilisi hommikuti enne töö- või koolipäeva algust linnulaulu kuulama. Saame teada, kes meie linnas laulavad ja kuidas laulavad. Linnulaulutunde juhendavad Eesti Ornitoloogiaühingu ja TallinnaLinnuklubi liikmed.

Esmaspäeval, 9. mail kell 6.30 linnulaulutund Kadriorus. Kokku saame luigetiigi juures. Juhendavad  Peep Veedla ja Tiit Vohta.

Teisipäeval, 10. mail kell 6.30 linnulaulutund Nõmme aedlinnas. Kokku saame Nõmme turu väravas. Juhendavad  Peep Veedla ja Tiit Vohta.

Kolmapäeval, 11. mail kell 6.30 linnulaulutund Pirital. Kokku saame Pirita Linnaosa Valitsuse ees (Merivälja tee 24). Juhendavad  Peep Veedla ja Tiit Vohta.

Neljapäeval, 12. mail kell 6.30 linnulaulutund Stroomi metsas. Kokku saame Merimetsa Selveri ees. Juhendavad  Ingrid Aus ja Tiit Vohta.

Reedel, 13. mail kell 6.30 linnulaulutund Rocca al Mares. Kokku saame Rocca al Mare kaubanduskeskuse ees. Juhendavad  Ingrid Aus ja Tiit Vohta.

Linnulauluõpe on tasuta.

Inglaste rahvuslind punarind tunneb end väga koduselt ka paljudes Tallinna parkides ja aedades. Ta on üks aktiivsemaid hommikusi sulelisi esinejaid ning tema laul kuulub kindlasti võluvaimate linnulaulude hulka. Punarinna voolav heliderida on nii täiuslik, et seda ei sobi inimkeelde tõlkidagi.
Kuula Vejo Runneli salvestatud linnulaulu:
http://www.itrotid.ee/Punarind_18042000.mp3

Selle aasta linnulauluhommikud on pühendatud Eesti Ornitoloogiaühingu 90. sünnipäevale.
Juubeliaasta sündmuste ja osalusvõimaluste kohta leiad info EOÜ kodulehelt www.eoy.ee.

Linnulauluhommikuid toetavad Eesti Energia ja KIK.