Avaleht

Kultuuriretk Viljandi Aita, Olustvere mõisa ja Reegla tallu

05.11.2011 - 09:00 - 19:00

Retkel on kolm pidepunkti.

Pärimusmuusika Aidas kuulame plaadi "Sõit-sõit-sõit külla" esitluskontserti. Plaadi koostaja Annika Mändmaa külastas Eesti ja Eestiga seotud rahvamuusikuid ning salvestas laule, mida nende kodudes koos lastega lauldakse. Lisaks eesti keelele kõlavad laulud ukraina ja rootsi keeles. Kontserdil esinevad koos oma lastega Silver Sepp, Ruslan Trochynskyi, Sofia Joons, Aleksander Sünter, Ülle Jantson, Rait Pihlap, Katrin Laidre, Annika Mändma jt.

Olustveres tutvume mõisapargi, häärberi ja kõrvalhoonetes asuvate kodadega (keraamika- ja klaasikoda, villa- ja käsitöökoda, lina- ja lapikoda, sepikoda, leivakoda). Tallihoones vaatame Voldemar Luha legendaarset puunikerdiste näitust. Ekskursiooni juhatab Elviira Grossberg.

On Eesti Looduskaitse Seltsi 45. sünnipäev. Tagasiteel teeme peatuse Jaan Eilarti kodutalus Pala külas Reeglal. Meenutame Eilartit ja Seltsi hiilgeaegu.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 09.00. Tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind koos kontserdipileti ja Olustvere mõisa pääsmega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 17 eurot, õpilastele 8 eurot, koolieelikutele tasuta.

Info ja registreerimine 6 481 740, 56476297, info@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.