Avaleht

Kultuuriretk Pärnusse

06.04.2019 - 09:30 - 19:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 6. aprillil 2019

Laupäeval on Pärnu päev ning linnas toimub ohtralt kontserte, laatasid, näitusi ja muid kultuurisündmusi. Esmakordselt peeti Pärnu päeva 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad v. Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.

Osaleme seal meiegi ning teeme kaasa kaks kultuuriloolist ringkäiku.

Kell 12 algab Heli Toomani juhtimisel Olev Siinmaad tutvustav jalutuskäik. Olev Siinmaa oli pikaaegne Pärnu linnaarhitekt alates 1925. aastast. Tema linnaarhitektiks oleku ajal omandas Pärnu kuurort kaasaegse ilme, linna uusehitised sulasid hästi kokku ümbritseva loodusega.

Kell 14 algab Erika Jereti juhtimisel retk, mille käigus saame teada, kes on kunstis, kirjanduses, ajaloos jne jätnud jälje Pärnu kesklinnas.

Külastame ka Uue Kunsti Muuseumi, kus Svea Aavik ja Mark Soosaar esitlevad oma raamatut "Inimese saar Manõja". Raamat tutvustab esimese Pärnu linnale kuuluva inimasustusega saare ajalugu ordoviitsiumist tänapäevani.

Iseseisvuse väljakul esinevad Pärnu sõpruslinnade muusikud, vokaalgrupp Mirt, Rasmus Rändvee, Swingin` Sisters, Steven Ilves ja maitsta saab kohalikku toitu Pärnu Maitsete Nädala raames.

Pärnus toimub veel terve hulk põnevaid üritusi: Sinilille jooks, fotoorienteerumine, huvilisi ootavad Pärnu Loodusmaja ja muuseumid. Vaata lähemalt Parnu.ee/index.php/parnu-tutvustus/ajalugu/parnu-paev.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 9.30, tagasi Tallinnas 19.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 17 eurot, õpilastele 7 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Pärnu rannakohvik. Foto: (CC) Oskar Susi / Wikipedia 

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.