Avaleht

Kultuurilooline retk Ott Sandrakuga Karl Ernst von Baeri mälestuspäevale ja Koeru kihelkonda

11.03.2017 - 09:00 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 11. märtsil 2017

2017. aastal tähistame Koeru kihelkonnast võrsunud maailmakuulsa teadlase Karl Ernst von Baeri 225. sünniaastapäeva.

Mälestuspäev algab Baeri sünnikohas Piibe mõisas meenutushetkedega loodusteadlasele pühendatud mälestuskivi juures. Edasi liigume Koeru kirikaeda, kus mälestatakse von Baeri vanemaid ja avatakse teemakohane infotahvel. Koeru kultuurimajas toimuval mälestuskonverentsil esinevad Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Erki Tammiksaar, Aldo Tamm, Mati Kaal, Ken Kalling, Andres Tarand ja Ott Kurs.

Konverentsi ajal on Koeru kultuurimajas avatud von Baerile pühendatud väljapanek, esitletakse Karl Ernst von Baeri sünniaastapäeva puhul välja antud postmarki ning tutvustatakse 2015. aastal ilmunud Karl Ernst von Baeri mälestusraamatut „Teateid härra salanõuniku dr. Karl Ernst von Baeri elu ja kirjatööde kohta edastatud tema enda poolt.“

Lisaks Baeri mälestuspäeva ettevõtmistele külastame Koerus asuvat vastrenoveeritud Aruküla mõisa, mis kuulus Knorringite ja hiljem Tollide suguvõsale ning käime Norra mõisa juures, mis kuulus samuti Knorringite suguvõsale ja kust mõis on saanud oma nime. Jalutame ka Norra-Oostriku allikatele, mis kuuluvad Eesti rahvusmaastike nominentide hulka.

Koeru kihelkonna kultuurilugu tutvustab Ott Sandrak.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele koos Aruküla mõisaekskursiooniga 15 eurot, õpilastele 5 eurot, lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 10% soodsamalt.

Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised

P.S Reedel, 10. märtsil kell 19 tuuakse Tartu Ülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Tartu Ülikooli aulas lavale Dominy Clementsi ooper Karl Ernst von Baeri elust ja tööst - "Der nordische Baer". Soovitame!


K. E. von Baer Eesti rahatähel.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.