Avaleht

Kultuurilooline retk Ott Sandrakuga Hämemaale Soome klaasikunsti maailma.

18.02.2023 - 07:00

Laupäev 18.veebruar 2023

 

Vabandame kohad on täis 

 

eekordne Looduse Omnibussi Soome-reis suundub vahelduseks Helsingist põhja poole.

Vaatlused keskenduvad tänase haldusjaotuse järgi Kanta-Häme maakonna Hattula ja Janakkala vallale ning Hämeenlinna ja Riihimäe linnale. Viimases asuvast Soome klaasimuuseumist alustamegi. Kaugeimaks sihtpunktiks on sedapuhku samateemaline Iittala: Soome vanim (aastast 1881) tänaseni edukalt tegutsev ja üle ilma tuntuim klaasifirma, mille kodukohas ootavad lisaks ajaloolisele hoonestusele asjakohane disainimuuseum ja tehasepood (outlet) ning muudki põnevat nii kunsti kui kaubanduse poole pealt.

 

Kontrastina moodsale klaasikunstile kaeme vahepeal keskaegset sakraalarhitektuuri: Janakkala ja Vanaja soomepäraseid maakivikirikuid omanäoliste eraldiseisvate kellatornidega. Lähemalt võtame uurida Hattula musealiseeritud Püha Risti kirikut, mis omaaegse rahvusvaheliselt tunnustatud palverännupaigana üllatab värvikate maalingute ja nikerduste küllusega. Meie teele jäävatest mõisatest on vaatluskavas Hakoinen ja Vanajanlinna. 

 

Päeva teise poole veedame hämelaste ajaloolises pealinnas. Hämeenlinna rõõmustab meid vägeva keskaegse lossi, kena kompaktse vanalinna, kümmekonna muuseumi (sh Sibeliuse lapsepõlvekodu ja kunagine Viiburi kunstikogu) ning mitmete stiilsete lokaalidega. Peale ühist sissejuhatust jätame endile vaba aega omal valikul muuseumide külastamiseks, vaatlemiseks, ostlemiseks ja einestamiseks  ning lõpuks naaseme tuldud teed pidi Helsingisse.

 

Retke juhib ajaloolane Ott Sandrak.

 

 

Retk toimub koostöös Loodussõprade Seltsiga

Pass või ID kaart kaasa.

 

Registreerimisel vajame osaleja täpset ees ja perekonnanime, sünnikuupäev, kuu ja aasta ja telefon.

 

Kindlasti anda teada, kas soovite lisaks osta hommiku ja / või õhtusöögi rootsi lauas.

 

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest laupäeval, 18.veebruaril kell 5.45, Viking Line laev väljub A terminalist kell 7.00.

Tagasi Tallinnas kell 23.00

 

 

Sõidu hind koos laevapiletite, bussiekskursiooni.  Iitala ja Riihimäe klaasimuuseumide külastustega täiskasvanutele, sealhulgas pensionärid ja tudengid 99 eurot

Kooliõpilastele 75 eurot

 

 

Lisaks saab osta hommikusöögi 

 

Hommikusöökide hinnad:

Täiskasvanu - 15 €

laps 12-17 aastat - 8 €

laps 6 - 11 aastat - 5 €

 

Õhtusöökide hinnad:

Täiskasvanu - 27 €

laps 12-17 aastat - 16 €

laps 6 - 11 aastat - 9 €

 

 

 

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos sünnikuupäevaga laevapiletite ostmiseks. Palume kindlasti märkida, kas soovite hommiku ja õhtusöögiga või ilma. Saadame kinnituse ja arve.

 

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

 

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.

 

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.