Avaleht

Kultuurilooline retk Andres Adamsoniga Hiiumaale

01.08.2020 - 10:30

Laupäev, 01.august 2020

 

Vabandame, kohad on täis.

 

Seekordne reis on kultuuri- ja ajaloolise suunitlusega ning mõeldud ehk juba pisut edasijõudnuile -- neile, kelle jaoks see pole päris esimene Hiiumaal-käik. Retke juhib ajaloolane Andres Adamson, kes ootab meid Heltermaa sadamas. Sõit tuleb sedapuhku vastupäeva: Pühalepa kiriku, Suuremõisa ja "põhilise leppe kivide" järel suundume Kärdlasse, millele teeme ringi peale, ja sealt Reigi kaudu Kõppu selle tuletorni ja Kalana sadamaga. Läheme Ristna otsani välja, rääkides teel selgemaks kõike "tormide ranna", rannaröövi, hiiurootslaste, hiidlaste päritolu ja seltside, legendaarse Reigi pastori Lempeliuse ja muu taolisega seotut. Edasi viib meie tee läbi saare pea asustamata lääneranna ja siseosa lõuna poole, Käinasse. Teel vaatame hiljuti varemetest taastatud Kuriste õigeusu kirikut. Pärast kunagi Suuremõisa kõrval saare teiseks keskuseks olnud ja tänagi Kärdla järel suurimat asulat Käinat tulevad Orjaku ja Kassari, kus peaks pärast kunagist mõisasüdant ja loodusimet Sääre tirpi jääma aega ka ujumaskäiguks ja hiiu õlle jaoks. Enne ärasõitu kaeme veel Kassari kabelit -- ja seejärel tagasi Heltermaale, praami peale. 

 
Ja veel: laupäeval 01.augustil on Hiiumaal kohvikute päev.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.50 tagasi Tallinnas kell 23.15.
Sõidu hind täiskasvanutele,pensionäridele ja tudengitele 50 eurot, kooliõpilastele 25 eurot, lapsed, kes koolis ei käi tasuta.
Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest koheselt teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.
 
Retk toimub koostöös Loodussõprade Seltsiga.   
 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla
 
 
 
 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.