Avaleht

Kevadretk Palmsesse kaminaõhtule Anneli Banneriga

07.09.2020 - 13:01

 

Kaminaõhtu toimumine lükkus sügisesse. Aeg täpsustub.
Jaan Riis, Looduse Omnibussi retkede korraldaja 56 47 62 97.

 

Looduse Omnibuss Tallinn

Reedel, 20. märtsil 2020 

Reedel algab kevad ja toimub selle hooaja viimane kaminaõhtu Palmse Park-hotellis.

Külaliseks on Anneli Banner Vabaõhumuuseumist ja teemaks Eesti aia ajalugu. Kuidas meie koduaiad on kujunenud? Kas seal on midagi tõeliselt eestilikku? Miks kasvab maakodu juures ikka mõni põlispuu ja kunagisi kodukohti märgivad kuuse- ja sirelihekid? Kuidas jõudsid aeda vanad armsad talulilled ja paremad viljapuu- jm sordid? Kõigest Sellest räägibki meile ja näitab rohkesti pilte Anneli Banner, kes koos Hea Loo kirjastusega andsid välja eelmisel aastal väga huvitava raamatu. Õhtul on kohal raamatu toimetaja Meeli Müüripeal ning huvilised saavad teost osta soodushinnaga 20 eurot. Tänavu sai Anneli Banner Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali tunnustuspreemia taluaianduse ja pärandtaimede uurimise ja populariseerimise ning raamatu "Eesti aia ajalugu" eest.

 

Palmsesse tuleb kohale Atla mõisa perenaine Kristel, kes müüb Atla keraamikat, mis sobib aiateemaga. Lisaks toob kaasa maitsmiseks ja miks mitte ostmiseks Atla Viinaköögi toodangut. Kohal on ka Karepa ravimtaimeaia Katrin, kellelt saab just kevadiseks perioodiks ja oma organismi tugevadamiseks osta sobivaid tooteid. Võib ette vaadata Karepa ravimtaimeaia kodulehte ja tellida sealt endale sobivat, et Katrin teaks kaasa võtta. Kaminaõhtult saab osta kohalikku mett.

Sõidu hind koos soliidse õhtusöögiga Palmse Viinaköögi restoranis (tervituskokteil, praad, magustoit, tee/kohv) 27 eurot, õpilased 22 eurot.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas kell 22.15.

Registreerimine e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297, Jaan Riis. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Palume lisada oma kontakttelefon. Saadame kinnituse ja arve.

 

Registreerimisel palun märkida ka kui soovite raamatut osta, siis teab kirjastus palju neid kaasa võtta.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.