Avaleht

Kahepäevane retk „Jõuluehteis Vidzeme“

16.12.2017 - 08:00 - 17.12.2017 - 21:30

Looduse Omnibuss Tallinn
16.-17. detsembril 2017

Meid ootavad kaunid Vidzeme maastikud ja jõuluehteis linnad. Sõidame Valga ja Valka kaudu Valmiera mõisa – Valmiermuiža, kus laupäeval toimub traditsiooniline talvise pööripäeva laat. Lisaks rikkalikku kohalikku talu- ja käsitöökaupa pakkuvale laadale on Valmiermuižas kuulsust võitnud õlle- ja limonaaditehas.

Teeme ringkäigu vanas Hansalinnas ja piirkonna suuremas keskuses Valmieras. Õhtuks jõuame Cesisesse, kus ööbime kesklinnas asuvas hubases hotellis "Cesis".

Pühapäeval teeme ringkäigu ajaloolises hästi säilinud Cesise kesklinnas, vaatame meie ja lätlaste ühist Vabadusesammast, käime Jaani kirikus, mille altarimaali autoriks on meie Johann Köler, muuseum-ordulossis ja mõisapargis. Külastame majesteetlikult suursuguseid Erglu kaljusid Koiva kaldal ja võtame suuna kodu poole. Teel Limbažisse vaatame, mis on järele jäänud kunagisest Straupe Hansalinna hiilgusest, Limbažis vaatame piiskopilossi varemeid ja vanalinna.

Õhtul teeme peatuse Staiceles, sööme liivlaste rahvustoitu, külastame muuseumi ja mõtleme kadunud rahvale salatsiliivlastele.

Retke juhib geograaf Toomas Kümmel.

ID kaart või pass kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest laupäeval kell 8, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 21.30.

Sõidu hind koos hotellis ööbimise, hommikusöögi, muuseumipiletite ja ekskursioonidega 75 eurot.

Algab registreerimine aadressil retked@looduseomnibuss.ee. Info tel 5647 6297 (Jaan Riis).

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Välisreisidel Eesti Energia soodustus ei kehti 


Foto: (CC) Ainars Brūvelis / Wikipedia

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.