Avaleht

Jaanieelne retk Vidzemesse ja Karulasse

18.06.2016 - 09:00 - 19.06.2016 - 21:00

Looduse Omnibuss Tallinn
18.-19. juuni 2016

Veedame nädalavahetuse ajaloolisel Liivimaal. Sõidame läbi Mulgimaa Karksi Põhja-Lätti, käime Ruhjas, kus tehakse Läti parimat jäätist, vaatame Väike-Salatsis uhkeid liivakivimüüre ning peatume Asti (Burtnieksi) järve juures. Käime Viljandi sõpruslinnas Valmieras ning külastame Valmiermuižat, kus tehakse Baltimaade parimaid limonaade ja õlut.

Päeva lõpuks jõuame läbi Ümera lahingupaikade ja Valga tagasi Eestisse. Õhtusöök, ööbimine ja hommikusöök Nakatu turismitalus keset kauneid Karula kuppelmaastikke.

Pühapäev on Karula päev. Käime rahvuspargi keskuses, naudime kauneid maastikke. Matkame Eesti ühel kauneimal Rebäse maastikurajal (pikkus 7 km) ning külastame vaatetorne. Peatume rahvuspargi külastuskeskuses Ähijärve ääres, kus lõpeb RMK pikim, 820 km pikkune Perakülast algav matkatee ning vaatame seal näitusi, mis tutvustavad Karula kandi elu-olu.

Retke juhivad geograafid Toomas Kümmel ja Taavi Pae.

ID kaart või pass kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest laupäeval kell 9, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 21.

Sõidu hind koos õhtu- ja hommikusöögi ning mugava ööbimisega Nakatu turismitalus täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 65, õpilastele 35 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine aadressil retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Palume registreerimisel märkida, et tulete kahepäevasele retkele Lätti.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Välisreisidele Eesti Energia soodustus ei laiene

Karula Rahvuspark, vaade tornist

Karula rahvuspark. Vaade vaatetornist. Foto: (CC) Marko Vainu / Wikipedia

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.