Avaleht

Inglise päev - retk Jaak Johansoniga Viljandi

11.02.2012 - 12:00 - 23:30

Viljandi pärimusmuusika festivali väike veli MaajaIlm on saanud uue kuju. Kahepäevasest maailmamuusika festivalist Tartus on välja kasvanud rahvuspäevade sari, mis toimub kolm korda aastas Viljandis. Loomulikult Pärimusmuusika Aidas.

Kell 16.00 algavas loengus arutlevad Peeter Volkonski ja Liam Robinson Inglismaa olemasolu üle. Üheskoos püütakse leida vastuseid küsimustele, kas inglastel on oma setud? Kui palju on biitlid inspiratsiooni saanud inglise rahvalauludest? Ja nii edasi ...

Kell 18.00 saab Liam Robinsoni pillimängu saatel ja juhendamisel õppida inglise pärimustantse. Liam on kirglik ja kaasahaarav rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja, kes elab Inglismaal, Linconshire´s.

Kell 20.00 algab ansambli THE URBAN FOLK QUARTET kontsert. Selle ansambli näol on tegemist meisterliku, tosina instrumendi ja nelja inimhääle kooslusega, kes loovad jalustrabava akustilise elamuse, mis on kõiki Euroopa lavasid raputanud nagu maru.

Folgist räägime ka teel. Peatume mõne mõisa juures - Pirgu, Ingliste… Jutustab Jaak.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 12.00. Tagasi Tallinnas kell 23.30

Sõidu hind koos Inglise päevapiletiga täiskasvanutele sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 7 eurot, koolieelikutele tasuta.

Info ja registreerimine 6 481 740, 56476297, info@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK.