Avaleht

EV100 – retk Ott Sandrakuga Tartusse rahulepingu 100. aastapäeva tähistama

02.02.2020 - 19:37

Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 2. veebruaril 2020

Sõidame koos ajaloolase Ott Sandrakuga Tartusse, et osaleda Tartu rahulepingu 100. aastapäeva üritustel, külastada sündmuse märgilisi paiku ning oma silmaga vaadata rahulepingu originaali.

Käiku alustame lühikese ja piduliku Tartu rahu miitinguga Tartu Rahu platsil.

Külastame praeguse Jaan Poska Gümnaasiumi majas temaatilist tuba, kus on Rahvusarhiivi ja Tartu Linnamuuseumi ühisnäitus „Tartu rahu sünd“ ning välja pandud ka laud, mille taga läbirääkimised toimusid.

Käime Tartu Linnamuuseumis, kus esitletakse Vabadussõja uut koguteost, ning näeme tekstiilikunstik Anu Raua rahulepingu lugu rääkivat vaipa.

Päeva lõpetame Eesti Rahva Muuseumi külastusega, kus on spetsiaalselt tähtpäevaks Rahvusarhiivi varahoidlast välja toodud ka Tartu rahulepingu originaal.

Ajaloosündmustest räägib ja kultuuriloolisi jalutuskäike Tartus juhib ajaloolane Ott Sandrak.

Tartu rahulepingu 100. aastapäeva tähistamine on ka viimane EV100 juubeliprogrammi ametlik sündmus. 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 20.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengid ja pensionärid, 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta.

Registreerimine e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.


Foto: Tartu rahulepingu sõlmimine. Eesti delegatsiooni liikmed Tartu rahu sõlmimisel. Vasakult - J.Poska, kindral J.Soots, kolonel V.Mutt. (AM F 23531:3); Eesti Ajaloomuuseum. Püsiviide: https://opendata.muis.ee/object/2038892