Avaleht

Sügisretk ajaloolaste ja looduskaitsjatega Kuresele ja Soontagana maalinna

15.09.2018 - 09:00 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 15. septembril 2018

On Euroopa kultuuripärandi aasta. Sel puhul korraldab Looduse Omnibuss koos muinsuskaitseametiga retke Põhja-Pärnumaale Kurese muinaskülla ja Soontagana maalinna – paikadesse, mis kuuluvad Eesti väljapaistvaimate rahvusmaastike hulka. Tegemist on nii üle-Euroopalise tähtsusega loodusaladega ning sel aastal võeti Kurese küla ka muinsuskaitse alla.

Loodus- ja arheoloogiapäev algab kell 11 Kuresel, kus matkame kolm tundi ning pärastlõunal teeme kolmetunnise matka Soontaganal.

Nii loodust, piirkonna ajalugu kui leide arheoloogilistelt väljakaevamistelt tutvustavad Urmas Vahur, Ulla Kadakas, Mati Mandel ja Ain Mäesalu.

Söögid-joogid kaasa.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 7 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine.

Looduse Omnibuss kutsub toetama Eesti Looduskaitse Seltsi seltsimaja remonti. Toetades seltsimaja remonti vähemalt 25 euroga, saab kingituseks raamatu "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis", kus sees ka lugu Kuresest ja Soontaganast.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Kurese põlisküla vanas Mihkli kihelkonnas Lõuna-Läänemaal. Foto: Ingmar Muusikus (raamatust "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis")