Avaleht

Päikseline sügisretk Matsallu maastikke, linde ja loodusfilme vaatama

22.09.2018 - 09:00 - 21:30

Vabandame, kohad on täis! Registreerime vaid ootejärjekorda.
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 22. septembril 2018

Juba 16. korda on Matsalu sügis topelt sündmusterohke. Lisaks lindude sügisrändele toimub seal ka rahvusvaheline loodusfilmide festival.

Oleme varem kõik need aastad seal käinud ja otsime lisaks traditsioonilisele hääle veel midagi uut. Läheme Tuhu soosse, kus Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt loodud uus vaatetorn väärib vaatamist.

Rahvuspargi külastuskeskuses Penijõel näeb šaakalit (topist). Kindlasti näeme Matsalu rannamaastikel rändel olevaid linnuparvi.

Festivali keskuses Lihulas on laupäeval loodusfoto päev ja ka filmifestivali kõige olulisem päev, kui õhtul kuulutatakse välja võidufilm.

Meid ootavad kohtumised loodusfotograafide ja filmitegijatega, rikkalik pildi- ja filmiprogramm. Oma filmist „Tuulte tahutud maa“ räägib Joosep Matjus, Eesti rahvusmaastikest Juhani Püttsepp ja Ingmar Muusikus, Lapimaa looduse kaitsmisest kaevanduste eest režissöör Petteri Saario ja filmi „Aktivist“ peategelane Riikka Karppinen ning Kamtšatka karudest filmimees Vladislav Grišin. Lihulas saab näha ka mitmeid loodusfoto- ja maalinäitusi ning omandada soodsalt „Loodusfoto Aastaraamat 2018“ ja „Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis“ (autorid Juhani Püttsepp ja Ingmar Muusikus).

Festivali kohta vaata lähemalt www.matsalufilm.ee.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas pärast festivali võidufilmi vaatamist orienteeruvalt 21.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 12 eurot, õpilastele 6 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Neile, kes soovivad filmiprogrammi vaadata, lisandub festivali päevapileti hind: täispilet 6, pensionäridele ja üliõpilastele 4 eurot ning lastele ja kooliõpilastele tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Foto: Päär Keedus


Käesolev üritus toimub projekti NaturallyEst ("Piloting Natura2000 communication in Estonia" NaturallyEst-LIFE, projekti nr LIFE16-GIE_EE_000665) raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.