Liigu edasi põhisisu juurde

Uue aasta esimene retk Kolmekuningapäeva laadale Haapsallu ja Taebla Villakambrisse

Algus
Lõpp

Sellele aastal peetakse Kolmekuningapäeva laata Haapsalus veidi varem. Juba laupäeval 03.jaanuaril 2026.

Sõidamegi kaunisse väikelinna Haapsallu, et külastada kohvikuid, muuseume, jalutada vanalinnas ning promenaadil ning külastada meeleolukat laata.

Soovijatel võimalus külastada Haapsalu Pitsikeskust, mis hetkel asub Kaubamaja II korrusel ( oma pesas remont)

 

Enne laata külastame Taebla Villakambrit. Villakambrit tutvustab perenaine Angeli Korjus.

Soovijatel võimalus osta lõnga, patju, tekke ja muud põnevat mida Villakambris valmistatakse.

 

0Haapsalus on peetud aastaid kolmekuningapäeva kanti kultuurisündmust, kus toimub väike laat ja laadamelule lisaks kultuurprogramm, kus esinema on oodatud eri rahvuste esindajaid. Tähistame siis kas ühtede jõuluaja lõppu või teiste saabuvat jõuluaega.

Kolmekuningapäeva on peetud enamikus Euroopa maades ja ka Eestis jõuluaja lõpuks. Tavaliselt viidi jõulu- ja näärikuused just sel päeval toast välja.

Kolmekuningapäeval oli eriti Lääne-Eestis kombeks jõuludega sarnane lõbutsemine ja maskeeritult perest peresse käimine kõige enam karu, kure või kolme kuninga kujul. Kolmeks kuningaks nimetasid end perest peresse õlut maitsma tulnud mehed. Nõnda peaks päev ka laadatralliks sobilik olema.

Arusaam aastavahetuse tähistamise lõpust leiab tänapäeval väljenduse populaarseks saanud ütluses, et head uut aastat võib soovida kolmekuningapäevani. Sellele lisatakse mööndus, et kes soovib pärast seda, peab „pudeli tegema“.

Esinevad:

Ansambel VaReS

Westi ja Haeska rahvatantsijad

Folklooriansambel Bõliina

Päeva juhib:

Gaute Kivistik

Laadal pakutakse enamasti toidukraami ja talusaadusi – õunu ja pähkleid, hoidiseid ja seeni, suitsulihatooteid ja kala, vorsti ja verivorsti, kodust leiba ja pirukaid, seljankat ja borši, pannkooke ja pliine, hõõgveini ja napsu. Ei puudu ka muu toredus lambavillatoodete, mütside, puidust käsitöö ja looduskosmeetika näol.

Selle kõik toovad kaasa kauplejad:

Mati Saag FIE, Võlli - Kingu talu, Jungel OÜ, Vyacheslav Zarudniy FIE, Magusavabrik OÜ,  Marika Illik,  Mg MAAGIA OÜ, Two Black Orchids OÜ,  Viktoriia Sobol,  Ristemäe talu,  Siberi Sammar OÜ,  Estada K OÜ,  Marani OÜ, Toome Kaubandus OÜ,  Soe Pann OÜ,  Kipperi Kala OÜ,  Merle Moeäri OÜ,  TammeLeek OÜ,  Nordel Trade OÜ, LC Haapsalu Valge Daam,  Raudale talu,  S-Food OÜ, Seljamaa talu OÜ,  Marselle M OÜ.

 

Retke juhib Jaan Riis. Jagame häid uusaastasoove ja tutvustame algava juubeliaasta plaane. 

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu  ( Tõnismägi 2) eest kell 10.00

Tagasi Tallinnas kell 17.00

Sõidu hind 25 eurot

 

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse.

 

Haapsalu