Avaleht

Teatriretk Viljandisse Henrik Ibseni näitemängu "Naine merelt" vaatama

10.11.2018 - 11:00 - 20:00

(Vabandame, kohad on täis!)
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 10. novembril 2018

Laupäeval, 10 novembril toimub Viljandis Lions Club Viljandi Ellipsi heategevuslik teatripäev, kus saab näha Henrik Ibseni näitemängu „Naine merelt“.

Tõlkija Henrik Sepamaa, lavastus ja kujundus Andres Noormets, kostüümid Maarja Viiding. Muusika Argo Vals, video Katre Sulane. Osades Laura Peterson, Aarne Soro, Marika Palm, Ilo-Ann Saarepera, Tanel Ingi, Rait Õunapuu, Tarvo Vridolin ja Agur Seim (külalisena). Muusik Argo Vals.

Norra näitekirjanduse suurmeister Henrik Ibsen kirjutas näitemängu “Naine merelt” 1888. aastal ja seda peetakse üheks tema kõige helgemaks näidendiks. Loo algimpulss pärineb skandinaavia ballaadist “Agneta ja meremees”, kus naine  kohtub meres elava mehega ja hülgab seejärel oma perekonna ja lapsed.

Ibseni näidend räägib mere ääres üles kasvanud majakavahi tütrest Ellidast, kes on abielus väikese kuurortlinna arsti dr. Wangeliga ja kasuemaks mehe täiskasvanuikka jõudvatele tütardele. Ellidat piinab igatsus avamere järele ja ta ei suuda väikelinnaeluga leppida. Kuigi dr. Wangeli esimene naine on surnud, seisab temagi oma perekonna ja Ellida vahel. Siis tuleb ühel päeval merelt mees Ellida minevikust ja kõik muutub. Oluliste valikute ees on nii Ellida ise kui ka tema lähedased.

Etenduse vaheaegadel on võimalik osta Ellipsi naiste valmistatud maitsvaid kooke ja pirukaid.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 11, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind koos teatripiletiga 30 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine, saadame tasumiseks arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.