Avaleht

Teatriretk Rakverre Urmas Lennuki etendust "Paunvere poiste igavene kevade" vaatama

26.01.2019 - 15:45 - 23:45

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 26. jaanuaril 2019

Sõidame Rakvere teatrisse Oskar Lutsu ja Urmas Lennuki etendust "Paunvere poiste igavene kevade. Kiir hüppas ja Toots kargas" vaatama.

Tekst ja lavastus Urmas Lennuk, kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), muusika Kulno Malva ja Kristjan Priks, liikumine Rauno Zubko. Osades Imre Õunapuu, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer, Märten Matsu, Tarmo Tagamets, Madis Mäeorg, Liisa Aibel, Silja Miks.

Mõnikord on elu suurem kui unistused. Mõnikord ei mahu elu inimeste sisse ära. Mõnikord jäävad elust pihku vaid kuldsed sügislehed. Aga tähtis on üks – elu ei tohi kunagi elamata jääda.

Igavest noorust pole olemas, teab Kiir juba üsna väikese lapsena. Nõnda asub see punapäine poisike igavese armastuse teele. Tootsi huvitavad hoopis kandilisemad väärtused, kuigi ka tema hinges heliseb armastus isamaa vastu. Tõnisson kannab oma meeltes katkematut murekoormat eestlaste pärast, kuid mõnel raskemal hetkel on ta selle valmis ka võileiva vastu vahetama. Arno igatseb ja ootab, Teele loodab ja unistab... Samal ajal, kui Imelik keerutab lokki ning on pisut Jaan.

Paunvere poiste igavene kevade on retk läbi armastuse, nooruse, isamaa, ilu, elu ja surma. Lavastuses rullitakse lahti 20 aastat paunverelaste elust ning juhtumistest.

Enne etendust osaleme selle aasta esimesel üritusel sarjast „RT Vestleb“. Kohtuvad Rein Sikk ja Urmas Lennuk. Kõige laiemalt öeldes vesteldakse klassikute tõlgendamisest, sest Lennuk on teada-tuntud Tammsaare ja nüüd ka Lutsu teostele oma näo ja nime andja.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 26. jaanuaril kell 15.45, tagasi Tallinnas 23.45.

Sõidu hind koos teatripiletiga 27 eurot.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine, palume lisada ka kontakttelefoni. Saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.