Avaleht

Sügisretk Salaspilsi Botaanikaaeda ja Riiga

23.10.2022 - 07:45

 

Pühapäeval 23.oktoobril 2022

 

Vabandame, kohad on täis 

 

Sõidame Lätti, kus pühapäeval lubab ilusat ilma, 12 kraadi sooja ja mõõdukalt päikest. Meie sihtpunktideks Läti Riklik Botaanikaaed Salaspilsis ja Baltimaade ainus metropol Riia. Retke juhiks Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Jaan Mettik.

Nagu Eestis on ka Lätis kaks botaanikaaeda. Riias asuv Läti Ülikooli botaanikaaed on vanem ning pealinnas oleva asukoha tõttu ka rohkem  külastatav, kuid Riia külje all Salaspilsis asub veel ka teine, Läti Rahvuslik Botaanikaaed.

Salaspilsi botaanikaaed on oma umbes 14000 eri taimeliigi- ja sordiga kõige liigirikkam taimekogu Balti riikides ning ka kõige suurem. Aed võtab enese alla tervelt 129 ha. Just avar pindala ongi teinud võimalikuks kujundada eriti mitmekülgseks Salaspilsi puittaimede kogu. Puudel on olnud ruumi kasvada ning vanimad eksoodid aias on juba peaaegu saja aasta vanused. Ka võimaldab Eestiga võrreldes soojem kliima seal suureks sirguda puudel, mis meil kuigi hästi hakkama ei saa.  

Väga tähelepanuväärne, kahtlemata Baltikumi  parim, on ka Salaspilsi kaktuste ja sukulentide kogu. Pikki aastaid seda ruumikitsikuse tõttu peaaegu ei eksponeerituid, kuid õnneks saavad külastajad seda imetleda aastast 2015, kui valmis uus kasvuhoonekompleks. Lisaks kõrbetaimede osakonnale on selles kompleksis ka troopika ning lähistroopikataimede osa. Kokku enam kui 2000 nimetust taimi.

Oktoobris peakski Salaspilsis olema imetlemiseks valmis ja täies sügisvärvides dendropark ning kui sügisilm kipub liiga tegema võib minna palmimajja, troopikasse nina soojendama.

Pärast Botaanikaaia külastust sõidame edasi Riiga, kus anname vaba aega, et jalutada vanalinnas, süüa lõunat ja külastada kuulsat Riia turgu.

Lätti sõidame ja tagasi tuleme Pärnu ja Ikla kaudu. Liituda saab ka Pärnust.

 

 

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 7.45 Tagasi Tallinnas kell 22.00
Sõidu hind koos Botaanikaaia piletiga 50 eurot ja kooliõpilastele 35 eurot
 
Pass või ID kaart kaasa.
 
 
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.
 
Saadame kinnituse.
 

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Fotod: Salaspils Rahvuslik Botaanikaaed

 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.