Avaleht

Retk Vabadussõja murdelahingute paikadesse Järvamaal ja Aegviitu soomusrongi nr 7 vaatama

06.01.2019 - 08:30 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 6. jaanuaril 2019

Jaanuari alguses tähistab Kaitseliit 100 aasta möödumist Vabadussõja olulisematest murdelahingutest rahvamatkadega omaaegsel rindejoonel pealkirja all „Siit saadik ja mitte enam!".

Ettevõtmise eesmärk on näidata, kui kaugele Eesti territooriumile olid punaväed 100 aastat tagasi tunginud ning märkida nii maastikul kui inimeste teadvuses maha see piir, kus pealetung seisma pandi.

Üks neljast murdelahingute jaoks olulisest paigast Eestimaal on tänapäevase Paide linna ja Järva valla territooriumile jääv Vodja-Öötla-Peetri-Müüsleri lõik.

Osalemegi Looduse Omnibussiga matkal neisse paikadesse. Toimub võidutule viimine Vodjalt Müüslerisse, rahvamatk Vodja mõis - Öötla mõis - Esna vallamaja - Peetri - Müüsleri (17 kilomeetrit, võimalus läbida nii jalgsi kui bussiga) ning Henn Soku raamatu "Järvamaa Kaitsepataljon Vabadussõjas" esmaesitlus.

Rahvamatkal pakutakse teed ja pirukaid, matka lõpul suppi. Müüsleris avatud ka kohvik, kus lisa saab osta sularaha eest.

Täpsemat päevakava vaata Kaitseliidu lehelt.

Tagasiteel Tallinna peatume Aegviidus, kus saab näha soomusrongi nr 7 "Wabadus".

Retkelistele kingituseks „Looduse kalender 2019“.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 5 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.