Avaleht

Retk Tartu Toomemäele Umberto Eco etendust "Roosi nimi" vaatama

12.07.2018 - 16:30 - 13.07.2018 - 02:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 12. juulil 2018

Esimest korda Eesti lavale jõudev maailmakuulsa kirjaniku ja semiootiku, Tartu Ülikooli audoktori Umberto Eco romaan „Roosi nimi” (1980) ühendab endas põnevusloo, sissevaate keskaja kultuuri ja maailma ning semiootilise ristsõnamõistatuse.

„Vanemuise“ teatri lavastus sünnib Tartu toomkiriku varemetes, mille esimesed müürid pandi püsti 13. sajandil ja kus aastatel 1806-1981 paiknes Tartu Ülikooli raamatukogu.

Lavastaja/instseneerija Tanel Jonas, kunstnik Kristjan Suits, muusikaline kujundus Priit Strandberg.

Osades Andres Mähar, Karl Laumets, Jaan Rekkor, Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Priit Strandberg, Riho Kütsar, Veiko Porkanen, Linda Kolde, Jaanus Tepomees, Leino Rei, Ardo Ran Varres, Raivo Adlas jt.

1327. aastal saabub frantsiskaani munk koos noore noviitsiga Itaalia Alpides asuvasse benediktlaste kloostrisse, kus tuleb lahendada ühe munga kummaline surmajuhtum. Hakkab arenema kuritegude ahel, mille niidid viivad kloostri raamatukokku.

2016. aastal valis "Oxford Dictionaries" inglisekeelse väljendi “post truth” aasta sõnaks. See tähendab, et me elame maailmas, kus tõde on minetanud oma tähtsuse, muutunud millekski vanaks, tolmunuks ja ebaoluliseks. Mina olen alati arvanud, et iha tõe järele on üheks põhiliseks käivitavaks jõuks. Kui tõde on nüüd miski, mis on möödas, siis kas me peame leidma endale uue käivitusmehhanismi? Või uue tõe? See lavastus räägib otsimisest. Ja leidmisest. Ja sellest, et otsides üht, võid leida hoopis midagi muud.

Tanel Jonas, lavastaja

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 16.30, tagasi Tallinnas öösel kell 2.30.

Sõidu hind koos teatripiletiga 38 eurot

Äsja ilmus kirjastuselt "Hea lugu" ka Umberto Eco raamat "Roosi nimi", mida saavad kõik teatrisse tulijad osta. Raamatu saab bussis kätte. Sõiduhind koos teatripileti ja raamatuga 56 eurot. 

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine, saadame kinnituse ja arve.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.