Avaleht

Retk Türi Lillelaadale, kirsialleele, Konna majja ja Ajatusse kohvikusse ja Väätsale kohtuma Valdo Praustiga

21.05.2022 - 12:00
Laupäev 21.mai 2022
 
Laupäeval lubab Kevadpealinnas päris kena ilma. Taevas on päikest ja pilvi ning ei saja.
Tegime päevakavasse täienduse. Türil külastame ka kogukonna maja Konna maja ja seal asuvat kohvikut Ajatu. Meile tutvustatakse kogukonna tegemisi, uudistame maja ja kohvikust saab head ja paremat. 
 
 

Türi lillelaadal, mis toimub tänavu 43. korda on esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu ligi 800 kaubapakkujat. 

Pärast laata läheme Türi kirsialleed vaatama. On Jaapani kirsside õitsemise aeg. Ümber järve lookleb mini-matkarada, mida mööda jalutades saab alleele lähedale.

Türilt sõidame Väätsale, kus asub Eesti Jalgrattamuuseum ja meid ootab ajaloolane Valdo Praust. Teeme ekskursiooni muuseumis.

Alates 2015. aastast on traditsiooniks saanud, et mängime Muuseumiööl vändaga grammofoni ning 1920.-30. aastate heliplaate. Seekordse Muuseumiöö üldteemaks on "Öös on unistusi". Kuna 1920.-30. aastate noorte unistuseks olid jalgratas ja grammofon, saame lisaks esimesele tutvustada ka teist. Naudime ajaloolises õhkkonnas 1920.-30.aastate suurhitte.

Erakorralisena töötab muuseumikohvik.

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest kell 12.00 Tagasi Tallinnas kell 20.30
Sõidu hind koos laada ja muuseumipiletiga  30 eurot, kooliõpilased 20 eurot.
 
Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.
 
 

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Kirsipuude pilt Saara Kirjastuse Facebook

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.