Avaleht

Retk Soomaale, suvist suurvett ja Aresse känguruid ja alpakasid vaatama

04.07.2020 - 15:49

Looduse Omnibuss Tallinn

Laupäeval, 04.juulil.2020

 
Soomaal algas üleujutuste aeg. Lähemegi Suurt Vett vaatama. Soovijad saavad Halliste luhtadel kanuudega sõita. Laupäeval toimub Tipus Sonni külas vikatiga niitmise päev ning selgub Sooma Vikatimees 2020. Läheme ka sinna ning uudistame kuidas toimub vikatiga niitmine ja luhtade hooldamine. 
Näha saab Soomaa Sõprade Seltsi poolt tellitud ja Imre Annuse poolt vändatud filmi „Vikati elukaar“ ja Soomaa kultuurilugu tutvustavat näitust vanadest fotodest.  
Pärast luhtadega tutvumist teeme matka Riisa rappa. 
 
Retke Soomaal juhivad Tõnis Korts ja Aivar Ruukel. Are alpakafarmi tutvustab Kaja Varmison.
 
Tagasiteel käime Piesta Kuusikaru talupoes ning külastame Ares asuvat Eesti suurimat alpakafarmi kus lisaks alpakadele saab näha ka kahte kängurut, Skippyt ja tema tütar Candit. Lisaks neile teeme tutvust Lõuna - Ameerika kameliididega. Kohtuda saab seal ka angooraküülikute,minilammaste,guanakode ja laamadega.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 19.00
Sõidu hind koos alpakafarmi külastusega täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 23 eurot, õpilastele 13 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Soovijatel võimalus teha kahe tunnine kanuusõit Halliste luhal lisatasu 12 euro eest. 
Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga. Registreerimisel märkida kanuusõidusoov. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.etk Soomaale 
 
Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
 
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.