Avaleht

Retk silmufestivalile Narva-Jõesuus

28.09.2019 - 08:30 - 20:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 28. septembril 2019

Silmud on väga haruldane kalaliik, kuid Narva-Jõesuus püütakse silmu juba iidsetest aegadest. Traditsioonilise silmufestivali ajal toimub kalurite ja asjaarmastajate jaoks kalalaat, kust saab osta nii värsket kala kui kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite, soovijatele pakutakse võimalust minna koos kaluritega jõele ja kaeda oma silmaga, kuidas käib silmupüük.

Festivalil kohtume ka silmuspetsialistist teadlase Meelis Tambetsi ja suurepäraste kalameestest kokkade Hanno Kase ja Tauno Laasikuga, kes jagavad oma silmuroogade valmistamise saladusi ja ka valmistavad neid toite kõigile.

Kohalikud kokad jagavad samuti oma lemmikretsepte mitmesuguste silmuroogade valmistamiseks. Vera Putan soovib külalisi üllatada erilise silmudesserdiga ning jagada selle retsepti.

Alati oodatuim sündmus festivalil on linna poolt kõigi külaliste kostitamine silmusupiga, mille on valmistanud linna parim kokk Sergei Gordejev.

Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.

Pärast festivali sõidame Narva, kus soovijatel võimalus külastada Aleksandri Suurkirikut ja vaadata suurejoonelist valgusinstallatsiooni.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 25 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta. Soovi korral lisandub Aleksandri Suurkiriku külastuse pilet 5 eurot, pensionäridele, tudengitele ja õpilastele 3 eurot, lastele tasuta.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.