Avaleht

Retk Riiga - Maslenitsa pidustustele ja Kabuki näitust vaatama

29.02.2020 - 21:58

 

Vabandame, sõit jääb ära!

 

Laupäeval 29.02.2020

Sõidame ajaloolisse metropoli Riiga, kus Liivi väljakul toimuvad Maslenitsa pidustused. Meisterkokad küpsetavad oma salajaste retseptide järgi pannkooke, et tähistada kevade algust koos Mihhail Tšehhovi Riia Vene teatri näitlejatega. Neil on varuks palju üllatusi, sealhulgas pidulikke muusikalisi etteasteid. Ka mitmed folklooriansamblid lisavad, et Maslenitsa oleks täis elu, rõõmu ja muusikat.

Laupäeval avatakse Kunstimuuseumis Riia Börs Jaapani Kabuki 歌舞伎 näitus. Näitusel saab näha kolme produktiivse ja kaubanduslikult eduka 19. sajandi kunstniku töid - Utagawa Kunisada (歌 川 国 貞, 1786–1865), kes oli ka üks oma ala juhtivaid trendiloojaid, Kunisada õpilane ja kabuki aktiivne kujutaja. näitlejad, Toyohara Kunichika (豊 原 国 周, 1835–1900) ja Utagawa Kuniyoshi (歌 川 国 芳, 1797–1861), üks viimastest suurtest Jaapani ukiyo-e meistritest.

Retk toimub koostöös Loodussõprade Seltsiga.

Retke juhib geograaf Jaan Riis. Liituda saab ka Pärnust.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Sõidu hind täiskasvanud sh tudengid ja pensionärid 25 eurot, õpilased 15, lapsed, kes koolis ei käi tasuta. Soovijatele lisatasu eest näituse külastamine.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.30, tagasi Tallinnas kell 22.30.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297 (Jaan Riis). Vajalik täpne nimeline registreerimine. Palume lisada oma kontakttelefon. Saadame kinnituse.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.