Avaleht

Retk Riia botaanikaaeda Jaan Mettikuga õitsvaid magnooliaid ja rododendroneid vaatama

11.05.2019 - 07:00 - 22:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 11. mail 2019

Läti on meist lõuna pool ning seal on veidi soojem. Läheme uurima Läti Ülikooli botaanikaaeda Riias.

Botaanikaaed on asutatud 1922. aastal ning asub Riia kesklinna lähedal endise Volfšmita mõisa maadel. 15 hektaril kasvab ligi 6000 erinevat taimeliiki.

Kuigi nende liblikamaja pole veel suveperioodiks avatud, võib osa sealsest magnooliakollektsioonist olla juba täies õies. Õitsele puhkenud peaks olema ka esimesed rododendronid ning otse loomulikult on täies ilus tulbid, nartsissid ning paljud kevadised kiviktaimlataimed.

Lisaks sellele uudistame ka Riia üht olulisimat Kronvaldsi parki, mis on oma nime saanud Läti publitsisti, keelemehe ja pedagoogi Atis Kronvaldsi järgi. Kuigi park rajati juba 1862. aastal, avati see kogu linnarahvale alles 1927. aastal. Praegu asub park 12 hektaril ning üheks põnevamaks detailiks on Hiina Rahvavabariigi kingitud pagood koos hiina aiakesega. Kronvaldsi park on muuseas tuntud ka oma mitmekesise monumendivaliku poolest. Seal on monument nii Puškinile kui Andrejs Upītisele, aga ka Pärsia valitsejale ning astronoomile Mirza Ulugbekile, samuti kosmose avastamisse oma panuse andnud loomadele. Viimane monument näiteks kujutab endast ahvi skafandris.

Pärast ekskursioone veedame aega vanalinnas ning soovijatel on võimalik külastada ka UNESCO kaitse all olevat Riia turgu.

Retke juhib Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Jaan Mettik.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7, tagasi Tallinnas 22.30.

Sõidu hind koos botaanikaaia piletiga täiskasvanutele 35 eurot, õpilastele 20 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume nimeliselt registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine, lisada kontakttelefon. Saadame osalejatele kinnituse.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab KIK

Foto: Läti Ülikooli Botaanikaaed

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.