Avaleht

Retk Raikküla mõisa, Paka mäele ja TaevaniMaani Meistrikotta Paul Neitsovi kuulama

17.03.2018 - 11:00 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn

Laupäeval, 17. märtsil 2018

Meie laupäevane retk viib kuulsale loodusteadlasele Alexander von Keyserlingile kuulunud Raikküla mõisa, ajaloolisse kärajate paika Paka mäel ja TaevaniMaani Meistrikotta Raplas.

Raikküla mõisaarhitektuuri ja ajalugu ning seal olevat unikaalset antiikmööbli kollektsiooni tutvustab mõisaperemees Ivo Lambing.

Pärast mõisaekskursiooni käime Paka mäel, kus Jüriööl 1343 süütas Helmoldus de Zaghe ülestõusu märgiks maja. Henriku Liivimaa Kroonikas kirjeldatakse paika kui muistsete eestlaste iga-aastaste nõupidamiste kohta, nn Raikküla kärajaid.

Raplas käime TaevaniMaani Meistrikojas, mida peab kuulsa Määra Mäe Meistrikoja perenaise Eva Raudkivi tütar Maria Mettas. Meistrikojas saab vaadata ja osta põnevat keraamikat ning õdusas miljöös kuulata kitarrivirtuoos Paul Neitsovi kontserti „Kummardus legendidele“ 2. Kitarril kõlavad aegumatud palad sellistelt legendidelt nagu AC/DC, Metallica, A-ha, Abba, Queen jne.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 11, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind koos mõisakülastuse ja kontserdipiletiga täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 22, õpilastele 12 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine retked@looduseomnibuss.ee või tel. 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.