Avaleht

Retk Peipsi äärde Kallastele karakatitsate paraadile ja Artjom Savitskit kuulama

29.02.2020 - 17:54

Looduse Omnibuss Tallinn Laupäeval, 29. veebruaril 2020 

Meie laupäevane sõit Riiga jääb ära ning selle asemel sõidame Kallastele.

Veebruari viimasel päeval lubab Peipsi ääres ilusat päikselist ilma ning sõidame Kallastele kus toimub traditsiooniline rahvapidu ja maailmas ainulaadne karakatitsate paraad. Näha ja katsuda saab hiiglaslike ratastega kohalike meeste poolt meisterdatud eriskummalisi sõiduvahendeid, millega kalurid sõidavad talvel Peipsile üle jääpragude, tuisuvaalude ja rüsijää.

Pakutakse traditsioonilist Peipsiääre uhhaad ning avatud on laat. Kohal on ka meie sõbrad Kolkjalt. Osta saab suitsukala. Rääbist, latikat, ahvenat ja koha. Pärast paraadi toimub kontsert, kus esineb Artjom Savitski. Loomulikult saab näha Eesti üht punaseimat Devoni paljandit – Kallaste panka. Tagasi tuleme puutööpealinna Avinurme kaudu. Külastame kuulsat Avinurme Puiduaita. Näha ja osta saab kohalikku puidust käsitööd - tünne, toobreid, kibusid, punutud peeru- ja laastukorve.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinnas kell 18.30 

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 (Jaan Riis) või retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Foto: Visitpeipsi

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.