Avaleht

Retk Pärnu Endla Teatrisse Tšehhovi "Kolme õde" vaatama

06.10.2022 - 16:30
Neljapäev 06.oktoober 2022
 
Sõidame Pärnusse, kus Endla Teatri väikeses saalis st Küünis vaatame Anton Tšehhovi näidendit "Kolm õde".
 

lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja

Ingomar Vihmar

autor

Anton Tšehhov

 

tõlkija 
Otto Samma

kostüümikunstnik  Jaanus Vahtra

valguskunstnik 
Iiris Purge

 

 
Osades:
Carmen Mikiver - Olga
Kleer Maibaum - Maša
Kadri Rämmeld - Irina
Jane Napp - Nataša või Anfissa
Carita Vaikjärv - Nataša või Anfissa
Priit Loog - Andrei
Jaan Rekkor -  Veršinin
Andrus Vaarik - Kulõgin
Märt Avandi - Tšebutõkin
Karl-Andreas Kalmet - Tusenbach
Enn Keerd - Soljonõi
Ingomar Vihmar - Ferapont
 
 

Kui kuulus kirjanik  1900. aastal oma uue näidendi „Kolm õde“ esimest lugemisproovi kuulas, siis väga kaua ta vastu ei pidanud. Ja kui kuulus teatrimees Stanislavski pärast proovi lõppu Tšehhovi üles otsis, siis oli too hirmus halvas tujus, nukker ja vihane, sest enda meelest oli ta kirjutanud lõbusa komöödia, aga lugemisel pidasid kõik seda draamaks ja nutsid seda kuulates. Järelikult oli näitemäng arusaamatuks jäänud ja läbi kukkunud, arvas Tšehhov.


Nii et juba esimesest proovist alates on selle kuulsa näidendiga miski kamm ja kahvel. Ja ometi on „Kolm õde“ kuulsa autori kõige kuulsam ja kõige rohkem mängitud näidend, mida on lavastanud ja mänginud sajad kuulsad teatrimehed ja -naised. Tegelikult isegi kuulsad robotid. Ja ikka ja alati arutletakse, millest see kuulus näitemäng siis räägib. „Polk tuleb ja polk läheb,“ on ühe kuulsa teatrimehe kuulus ütlus, mida meil siin Eestis ikka tsiteerida armastatakse, kui selle kuulsa näidendi põhisündmusest juttu tuleb.

No ja nüüd hakkab kuulus lavastaja Vihmar seda kuulsat näitemängu lavastama. Ja tema ütleb praegu, et: „„Kolm õde“ on näidend kolmest õest ja ühest vennast, kes elavad kuskil Venemaa pärapõrgus ja nende vanemad on surnud ja nad eriti ei viitsi midagi teha. Nad elavad nagu mingis sõjaväeosas või midagi taolist. Üks õde on isegi abielus mingi vana tropiga, kes teda kogu aeg tüütab ja millegipärast kiidab. Ja vend on armunud ja abiellub näidendi jooksul, aga see abielu ei osutu õnnelikuks. Õed muudkui ohkavad ja õhkavad, et tahaks Moskvasse, sest kunagi ammu nad elasid seal, aga ega nad tegelikult sellest midagi ei mäleta ka. Ja millegipärast nad ei lähe sinna tagasi, vaid vinguvad edasi. Ja siis on seal üks Veršinin, kes on ise abielus ja lapsed on tal ka ja puha, aga ta hakkab millegipärast selle abielus õe ümber tiirutama. Ja siis selle noorema õe pärast saab veel lõpus üks kutt surma. Püssiga. Selline lugu siis.“

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2 ) eest kell 16.30. 

Tagasi Tallinnas kell 23.20

Sõidu hind koos teatripiletiga 40 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

 

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 
 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.