Avaleht

Retk Pääsukesega Pärnusse ja Velise Vabariik 110

05.04.2015 - 10:00 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn

Pühapäeval, 5. aprillil 2015

Pühapäev on Pärnu päev ja lubab üsna ilusat ilma. Alustame Uue Kunsti Muuseumis. Vaatame Eesti Maalikunstnike Liidu ülevaatenäitust „Järjepidevus ja uudsus. Eesti kaasaegne maalikunst“ ja taaskasutusteemalist kunstinäitust „Anna uus elu: disain“. Ringkäiku juhendab maalikunstnik Tiit Pääsuke.

Seejärel tähistame lihavõttepühade linnuvaatlust ja rändlindude saabumist linnalehmade projekti käigus rajatud värsketest linnutornidest rannaniitu ja rannikulinde uudistades. Samuti vaatame üle, kuidas edeneb Pärnus uue looduse õpperaja ehitus. Linnuretke juhendab ornitoloog  ja loodusfotograaf Mati Kose.

Õhtupooliku veedame Velisel. Käime kirikus ja Sillaotsa Talumuuseumis. Velise Vabariiki meenutab varahoidja Jüri Kusmin. Muuseumis saab näha palju taluelus vajaminevaid tarbeesemeid, tööriistu ja masinaid, mida võib oma käega katsuda ja ringi ajada.

Pererahvas pakub pühadekooki, teed ja ehtsat lehmapiima. Kaasa lihavõttemunad ja üht-teist ühisele pidulauale.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10, tagasi kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele koos muuseumipiletitega 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes veel koolis ei käi, tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 20% soodsamalt. Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised.

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.