Avaleht

Retk Ott Sandrakuga Järva-Jaani tänavafestivalile ja Võllamehe Lõikuspeole Rakvere teatris

09.06.2018 - 09:00 - 20:00

Vabandame, kohad on täis
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 9. juunil 2018

Rändame Harjumaa, Järvamaa ja Virumaa teedel ning teeme mitmeid peatusi, et õppida tundma loodust ja Eesti lugu ning et osa saada mitmetest kultuurisündmustest, mis sel päeval toimuvad. Alustame matkapealinnast Aegviidust, kus külastame Võzagaleriid. Tegemist on Indrek Tusti loodud uue näitusepaigaga, kus praegu saab näha Looduse Aasta Foto 2018 parimaid töid.

Läbi Nelijärve sõidame Jänedale ning sealt Järva-Jaani, kus toimub tänavafestival ja laat. Avatud on muuseumid ja kodukohvikud.

Edasi viib meie teekond Uexküllidele, Beckendorffidele ja Krusensternile kuulunud Kiltsi mõisa ja sealt Väike-Maarjasse, kus kevadel avati Georg Lurichi monument.

Rakvere teatri hoovikohvikus toimub "Võllamehe Lõikuspidu", kus üheks päevaks avanevas kohvikus on esindatud mõlemad teatri selle suve lavastused. Ühes letis pakuvad teatrikokad inglisepäraseid toite, mis on saanud inspiratsiooni lavastusest „Viimane võllamees”, kus tegevuspaigaks on väike inglise külake. Teises letis on esindatud Arkna mõis, kus toimub juunis esietenduv suvelavastus „Lõikuspeo tantsud”. Hooaja viimase Rakvere teatri kohtumisõhtu külalisteks on perekond Devaney ning Üllar Saaremäe. Modereerib Erni Kask.

Retke juhendab ajaloolane Ott Sandrak.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 10 eurot ja lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Muuseum Järva-Jaanis: Vanatehnika Varjupaik. Foto: Kaido Einama

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.