Avaleht

Retk Ott Sandrakuga Ida-Virumaale Konstantin Pätsi skulptuuri avamisele ja Eesti Vabariigi 102.aastapäeva tähistama

23.02.2020 - 16:56

Pühapäeval, 23. veebruaril 2020

 

Vabandame, kohad on täis 

Pühapäeval Konstantin Pätsi 146. sünniaastapäeval avatakse Oru pargi lossiplatsil pidulikult Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi skulptuur. Skulptuuri autor on Aivar Simson a.k.a Simson von Seakyl.Pärast skulptuuri avamist tutvume lähemalt Oru pargiga ning mitmete looduse ja arhitektuuri huviväärsustega Ida-Virumaal. Vaatame Pühajõe orgu, Aluoja joastikkus, Valaste juga, K. Pätsi aegset esinduslikku arhitektuuri Kohtla-Järvel ning käime Purtse Hiiemäel.

Retk lõppeb piduliku õhtusöögiga maalilises Purtse rannas asuvas Tulivee Restoranis.Aastapäeva õhtulaual on marineeritud ja kaua küpsetatud seakülg, kruubipudru ja kõrvitsa-pohla salatiga. Magustoiduks vahustatud leivasupp pohladega ja astelpaju vahuga ning kohv. Kultuuriloolist retke Ida-Virumaale juhib ajaloolane Ott Sandrak.

Buss väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest kell 8.15 ja tagasi Tallinnas kell 20. Sõidu hind koos piduliku õhtusöögiga täiskasvanutele sh tudengitele ja pensionäridele 35 eurot, õpilastele 25 eurot.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 (Jaan Riis) või retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda. Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.