Avaleht

Retk Noarootsi koos Naised köögis kontserdiga Haava talus

11.07.2020 - 13:47

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäev, 11.juuli 2020

 

Vabandame, kohad on täis

Laupäeval teeme retke Rannarootsi radadel, mil Noarootsis on kohvikutepäev. Hommikul külastame Noarootsi kirikut ja pastoraati. Vaatame Rosenitele kuuluvat Saare ehk Lükholmi mõisat ning tutvume sealse muuseumiga, kus saame hea ülevaate Noarootsi elust ja ajaloost. Käime ka mõisa lähedal uutes linnutornides.

 

Ülo Kalmu Haava Talus ootavad meid Rannarootsi Muuseumi pere ja neljapäevamemmed koos Rannavaiba rändnäitusega. Müügil on valik neljapäevamemmede käsitööd, suveniire ja eestirootslaste temaatilisi raamatuid. Avatud on vabaõhukohvik, kus pakutakse rannarootslaste maitseid - nii soolast, kui magusat. Kell 15.00 algaval kontserdil esineb ansambel Naised Köögis, koosseisus Kristiina Ehin, Sofia Joons ja Katrin Laidre. Muusikat naudime pehmel muruvaibal istudes, võta kaasa istumisalus. Eakamatele külastajatele, kellele murul istumine on raskendatud, on ka mõned pingid. Pärast kontserdi külastame Paslepa mõisa.  Noarootsi avatud kohvikute päeval toimub arveldamine sularahas.

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30, tagasi Tallinnas kell 19.30

Sõidu hind koos kontserdi ja muuseumide piletitega täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 35 eurot, õpilastele 20 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 

Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 

Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
 

Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.

 

Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 

Palume mitte tulla.