Avaleht

Retk Maslenitsale ja Tallinna Balalaika kontserdile Kernu mõisas

25.02.2017 - 11:00 - 18:00

Vabandame, kohad on täis
Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 25. veebruaril 2017

Sõidame Kernu mõisa Maslenitsa pidustustele ehk Vene vastlaid tähistama. Maslenitsa ehk pannkooginädal on seitse päeva kestev pidu enne paastuaja saabumist.

Kernu mõisakompleks rajati 18. sajandi lõpul, mille vabahärra Ungern-Sternberg lasi aastail 1810–1813 klassitsistlikus stiilis ümber ehitada. Hoone arhitektiks peetakse Carl Ludvig Engelit.

Härrastemajas paiknes aastakümneid hooldekodu, kuni 2013. aastal omandas mõisa AS Evore. Toimunud on ulatuslikud renoveerimistööd ja mõis on suures osas taastatud.

Teeme põhjaliku ekskursiooni mõisas ning saame osa Maslenitsa pidustuste kavast.

Esineb balalaika- ja kitarriduo “Tallinna Balalaika”. Kõlavad vene rahvalaulud ja romansid, eri riikide rahvalaulud ja populaarsed tantsuviisid, samuti maailmakuulsad hitid, muusikalised kompositsioonid ABBA, The Beatlesi, Demis Roussose ja teiste laulude põhjal.

Lastele on avatud meistrituba, kus juhendaja käe all saab valmistada väikesi Chuchelosid (hernehirmutis). Päeva jooksul aitavad meeleolu luua live-muusikud vene rahvalike viiside saatel.

Nautida saab Maslenitsa roogi: borš küüslaugukukliga, pliinid kalamarjaga, vareenikud, pelmeenid küla moodi, pelmeenid seenekastmes, soolased ja magusad pannkoogid erinevate täidistega.

Pidustused lõpevad suure Chuchelo põletamisega.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 11, tagasi Tallinnas kell 18.

Sõidu hind koos mõisaekskursiooni ja kontserdipiletiga 20 eurot, õpilased 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Kontserdiretkedele Eesti Energia soodustus ei laiene

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.