Avaleht

Retk läbi Juminda poolsaare ja mõnus olemine Leesi rahvamajas

28.03.2015 - 10:00 - 18:30

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 28. märtsil 2015

Päeva märksõnadeks on Lahemaa, Võromaa ja Setomaa. Matkame Jumindal üle Pikanõmme luidete ning läbi Aabla raba Eesti ühe uhkeima rändrahnu Majakivi juurde. Matka pikkus 7 km.

Matka juhib ja kodukandi paiku tutvustab loodushoidja Riina Laanetu.

Pärastlõunal kella kahest viieni toimub Leesi rahvamajas mõnus olemine teemal "Seto ja Võro jäävä ello". Lahemaale Kolga randa tulevad külla Lõuna-Eesti mehed Ahto Raudoja ja Aapo Ilves. Räägitakse seto ja võro keele ning kultuuri elujõust, oma tegemistest ja muust olulisest. Meestel on kaasas raamatud, plaadid ja kitarr.

Ahto Raudoja on olnud kahel korral Seto ülemsootska. Tema põhitöö on laastukatuste valmistamine ja palkhoonete renoveerimine.

Aapo Ilves on meie tuntumaid murdekeeltes kirjutavaid ja laulvaid loomeinimesi.

Kohapeal on võimalus osta autorite raamatuid ja muusikat.

Söögid-joogid kaasa.

Mõnusat olemist rahvamajas korraldavad Keskkonnaamet ja MTÜ Pohiranna. Vaata lähemalt http://www.keskkonnaamet.ee/lahe/loodus/seto-ja-voro-jaava-ello/.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10, tagasi kell 18.30.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 5 eurot. Lapsed, kes veel koolis ei käi, tasuta.

Info ja registreerimine tel 5647 6297 või retked@looduseomnibuss.ee.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Eesti Energia kliendid saavad osaleda Looduse Omnibussi retkedel 20% soodsamalt. Soodustuse kasutamise info leiate Eesti Energia kodulehelt energia.ee/pakkumised.

 

Fotod: Toomas Tuul