Avaleht

Retk kaunile lautokontserdile Viinistu kunstimuuseumis

28.11.2019 - 17:00 - 21:45

Vabandame, seoses osalejate vähesusega jääb tänane retk Viinistule ära!
Looduse Omnibuss Tallinn
Neljapäeval, 28. novembril 2019

Neljapäeva õhtul kuulame Viinistu kunstimuuseumis Pallase maalide keskel kaunist lautomuusikat. Varajase muusika festivali Tallinn feat. Reval raames toimuval kontserdil „Lauto baroksed varjundid“ astub üles Lautoduo Anna Kowalska ja Anton Birula Poolast. Kõlavad Weiss, Bach, Forqueray.

Lauto on omamoodi varajase muusika sümbolpill, mis peaaegu kadus 18. sajandi teisel poolel. Põhjuseks võisid saada üha suuremad saalid, mille tarvis oli lauto heli liialt tasane. Seda, et kõige ilusamaid asju siin ilmas ei öeldagi kuigi kõvasti teadsid väga hästi muusikagurmaanid lauto hiilgeaegadel. Tema varjundirikas ja habras heli muutus kõrgklassi selgeks lemmikuks. Sajad 18. sajandist säilinud lautot kujutavad maalid vaid rõhutavad selle pilli populaarsust ja lisavad ka mitmeid sümbolistlikke varjundeid.

Lautoduo Anna Kowalska ja Anton Birula on end täielikult säästnud kiire populaarsuse püüdest ja võtnud aega muusika sügavamate allhoovuste tajumiseks. Koos pideva tehniliste nüansside lihvimisega on nad jõudnud tasemele, kus neid võib pidada omasuguste seas tuntuimaks ja seda kõige laiemas geograafilises kontekstis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas 21.45.

Sõidu hind koos kontserdi- ja muuseumipiletiga 17 eurot.

Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.