Avaleht

Retk Karjalasse, Ilomantsi ja Koli Rahvusparki

08.09.2017 - 06:30 - 10.09.2017 - 23:00

Algab eelregistreerimine

Tähistame Eesti Looduskaitse Seltsi ja Looduse Omnibussi ühisretkega Soome Vabariigi 100. juubeliaastat. Koos looduskaitsja ja estofiili ning ELKSi auliikme Sauvo Henttoneniga teeme kolmepäevase retke tema kodumaastikele Ilomantsi ja Ida-Soome tuntuimasse Koli Rahvusparki.

Reedel, 8. septembril 2017

Pärast pikka sõitu läbi kaunite Soome maastike Karjalasse jõuame Ilomantsi, kus külastame õhtul kohalikku kivitööstust ja marjaveinitööstust (koos veinide degusteerimisega).

Laupäeval, 9. septembril 2017

Käime sõjamuuseumis. Vaatame 16. sajandist pärit tsässonit ja külastame kohalikku talumuuseumi. Koitajõel Polvikoskis teeme mõnekilomeetrise (ca 5 km) matka mööda jõe kallast või avasoo laudteel. Giidiks on sõjaajaloo tundja Kaarlo Nygren, kes töötas varem Ahvenjärvi jahiloomade uurimisjaama direktorina. Pärast matka käime Öykkösenvaara sõja-ajaloo muuseumis ja taastatud lahingualal.

Õhtuks jõuame Möhkö külasse, kus toimub "Tulede ÖÖ ". Lahti on kohvikud, samuti muuseumid.

Pühapäeval, 10. septembril 2017

Alustame hommikul vara, et sõita Koli Rahvusparki. Käime infokeskuses, jalutame kõige kõrgemale kaljutipule, kust avaneb Soome üks kaunimaid maastikupilte. Teeme lühikese sõidu alale, kus näeme vana kultuurmaastiku taastamist tulega.

Koli on nii tähtis koht, et seda ei tohi unustada ükski Karjala külastaja.

Järgneb tagasitee Helsingisse.

Osalustasu (laevasõit koos söökidega laevas, bussisõit, ööbimised koos hommikusöökidega Ilomantsi turismitaludes, degusteerimine ja muuseumipiletid) orienteeruvalt 200 eurot. Hind täpsustub lähipäevil.

Väjasõit Rahvusraamatukogu eest 6.30, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 23.

Pass või ID kaart kaasa!

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Registreerimisel palun kindlasti lisada telefoninumber. Retkest osalemise kinnitused ja täiendava info saadame meilile. 

Info: 5647 6297, Jaan Riis


Koli Rahvuspark. Foto: (CC) Miguel Virkkunen Carvalho / Flickr

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.