Avaleht

Retk jõuluõhtule Palmses. Külaliseks Tapio Mäkeläinen

15.12.2017 - 17:00 - 22:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedel, 15. detsembril 2017

Anne Kurepalu legendaarsete kaminaõhtute sarja jõuluõhtu külaliseks on suur Eesti sõber ja hea eesti keele rääkija Tapio Mäkeläinen, kes tegutseb Helsingis Tuglase Seltsi kultuurisekretärina. Igal aastal teeb ta kultuurihuvilistele soomlastele mitu reisi Eestisse ja on avaldanud hulga reisiraamatuid Eesti eri piirkondade kohta.

Eestisse sattus ta esimest korda 1980-ndate keskel, kui pääses koos nelja soomlasega õppima eesti keelt. Küll mitte Tartusse, kus oli militaarlennuväli, vaid Tallinna. Õpingud toimusid tolleaegses Pedagoogilises Instituudis poole aasta jooksul. Tallinna piiridest väljaminek oli neil karmilt keelatud, aga kuidas oli lugu tegelikult, seda kuuleb juba Tapio käest. Tähistame õhtuga nii Soome kui Eesti 100. juubelit.

Kohapeal on Varraku kirjastuse lasteraamatute müük. Osta saab kohalikku mett.

Kaminaõhtu toimub Palmse Park hotelli kaminasaalis.

Pärast loengut pidulik jõuluõhtusöök: verivorst, seapraad, hapukapsas, hõõgvein, magustoit.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 17, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos piduliku õhtusöögiga Viinaköögi restoranis 25 eurot, õpilased 17 eurot. Kõigile kingituseks Looduse Kalender ’18 „Paas – Eesti rahvuskivi“.

Vajalik täpne registreerimine. Palume registreerida nimeliselt e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Kaminaõhtule Palmse viinaköögis Eesti Energia kliendisoodustus ei laiene

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.