Avaleht

Retk Ida-Harjumaa ja Lääne-Virumaa avatud aedadesse

03.09.2023 - 11:00

Pühapäeval 03.septembril 2023

 

Vabandame, kohad on täis 

Sel nädalavahetusel lubab veel päris ilusat suveilma ning on avatud triiphoonete ja aedade päev. Külastame meiegi sel puhul mitmeid põnevaid paiku.
Hommikut alustame Jägala - Joal. Edasi sõidame Valklasse, kus toimub Valkla kirbuturg. Uudistame kirbuturul.
Valklas tähistame Jaani sünnipäeva koogi, kohvi ja supiga. Peale sünnipäeva einet sõidame edasi läbi Palmse ja Sagadi avatud mõisaaedade Karepale, kus külastame Karepa ravimtaimeaeda.
Ravimtaimeaias jalutuskäik,taimedega tutvumine (infosildid iga taime juures). Näitus ravimtaimede kasutamisest haiguste korral, Verner Luke loodusmaalide näitus. Loodusandidest valmistatud toitude degusteerimine. Avatud Talupood.

Edasi külastame Kõnnu Viinaköögi Kunstikoda.

Kõnnu Viinaköögi Kunstikoda Viinaköögi triiphoones ja aias on avatud kodukohvik, kus pakutakse kohaga seotud maitseelamusi – teravaid ja mahedaid, magusaid ja soolaseid. Tutvustatakse 180-aastase ajalooga viinaköögi hoonet, jalutada saab lilleaias ja peenramaal.
Ateljees ja galeriis on avatud Katrin ja Sven Saagi maalinäitus “Lootus” Kohvikuseintel on väike müügigalerii viinaköögis sündinud taiestest.

Päeva lõpetame Valgejõe Veinivillas

 Ekskursioon kohalike käsitööveinide väiketootmisesse ja degusteerimine.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 11.00 . Tagasi Tallinnas kell 20.00
Sõidu hind 30 eurot ja kooliõpilastele 20 eurot
Lisatasu eest degusteerimine Valgejõe Veinivillas.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine, palun lisada telefoninumbri, saadame kinnituse. Info telefonil 5647 6297 Jaan Riis.

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.