Avaleht

Retk Heiki Pärdiga Viljandimaale ja külla Anu Rauale Kääriku tallu

12.09.2021 - 08:30

Pühapäev 12.09.2021

 
Seekordne retk kultuuriajaloolase Heiki Pärdiga viib meid Viljandimaale. Imetleme Sakalamaa kauneid maastikke ning tutvume Viljandimaa kultuuriloo ja paljude huviväärsustega. Alustame Olustverest. Vaatame mõisahooneid ja uhket parki. Edasi sõidame üle Sürgavere Heimtalisse, kus meid Kääriku talus ootab akadeemik Anu Raud. Külastame Heimtali muuseumi ja vaatame mõisat, kus on mitmeid uhkeid hooneid (peahoone, ringtall, juustukoda). Heimtalist sõidame Kõppu kus vaatame mõisat ja kirikut ning sealt Tohvri ja Vastemõisa kaudu Suure-Jaani. See väikelinn on Põhja-Sakalamaa keskuseks ja oluline paik Eesti kultuuriloos. Viljandimaalt tagasi sõidame Särevere, Türi ja Väätsa kaudu. 
 Looduse ja arhitektuuriretke juhib Heiki Pärdi.
 
 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.30 . Tagasi Tallinnas kell 20.30

Sõidu hind  koos  muuseumipiletite ja lõunasöögiga Kääriku talus 40 eurot, kooliõpilastele 25 eurot Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee.

 

Vajalik täpne nimeline registreerimine, palun lisada telefoninumbri, saadame kinnituse ja arve. Info telefonil 5647 6297 Jaan Riis. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

 

Bussisõidul kanname maske.

 

PALUME REGISTREERIDA  ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui retkel ohutusreegleid ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.

 
 

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.